Koncert Agüero i spółki. City wygrywa czterema bramkami

skysports.com

Manchester City pokonuje Bournemouth 4:0 (1:0) w meczu 19. kolejki Premier League. Najlepszym zawodnikiem meczu bez wątpienia Sergio Agüero – strzelił dwie bramki i zaliczył asystę przy trafieniu Sterlinga. City odnosi siedemnaste zwycięstwo z rzędu.

Podopieczni Guardioli od początku spotkania mieli jasny plan – odnieść siedemnaste zwycięstwo z rzędu w tym sezonie. I konsekwentnie ten plan realizowali, nie dając szans piłkarzom Eddiego Howe’a szansy na sprawienie sensacji. Strzelanie rozpoczął Sergio Aguero w 27 minucie po fantastycznej zespołowej akcji “z klepki”. Przejęcie piłki po kiepskim wybiciu Begovicia, Silva odgrywa do Fernandinho ten posyła długie podanie do argentyńskiego snajpera, który wykańcza akcję główką. Kilka minut wcześniej groźny strzał głową po rzucie rożnym oddał Fernandinho. City kontrolowało wydarzenia na boisku, utrzymywało się przy piłce przez 75% czasu pierwszej połowy. Rywale nie oddali do przerwy nawet celnego strzału.

Druga bramka ewidentnie pozbawiła “Wisienki” motywacji do walki. Po trafieniu Raheema Sterlinga 53. minucie (asysta Aguero), Manchesterowi City z kolei nie zabrakło chęci do zwiększenia prowadzenia. Sergio Aguero w 79. minucie zdobył swoją 101 bramkę dla The Citizens. Po znakomitym dograniu Bernardo Silvy, Aguero znów pokonał Begovicia strzałem głową. Trzeci gol także nie nasycił apetytu graczy Pepa Guardioli. Kontrę po podaniu Sterlinga, pewnym uderzeniem wykończył Danilo.

Manchester City nadal pewnie ogląda resztę stawki z uzasadnioną wyższością. 14 punktów przewagi nad rywalem z czerwonej części Manchesteru daje ku temu powody. Święta The Citizens spędzą z dumą ze swoich wyników i stylu, który wciąż zachwyca.

23.12.2017 r., 19. kolejka Premier League, Etihad Stadium (54 270 widzów)

Manchester City – AFC Bournemouth 2:0 (1:0)

Sergio Agüero 27’i 79′, Raheem Sterling 53′, Danilo 85′

Manchester City: Ederson, V. Kompany, N. Otamendi, K. Walker, David Silva, Fernandinho, F. Delph, K. De Bruyne (Gündoğan 74′ ), R. Sterling, L. Sané (Bernardo Silva 67′), S. Agüero

AFC Bournemouth: A. Begović, A. Smith, S. Cook, N. Aké, J. Simpson (Mousset 72′), A. Surman, D. Gosling, J. Stanislas (Pugh 12′), R. Fraser, J. Ibe, C. Wilson (Afobe 72′)

Żółte kartki: Smith

Sędzia: M. Jones

Wyniki pozostałych spotkań z godz. 16:00

Brighton 1:0 Watford

Manchester City 4:0 Bournemouth