Komunikat Legii Warszawa w sprawie transparentów na trybunach

Oprawa kibiców Legii Warszawa / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Władze Legii Warszawy wydały komunikat, w którym odniosły się do transparentów, które zawisły na trybunach podczas niedzielnego spotkania 21. kolejki PKO Ekstraklasy z ŁKS-em Łódź.

Kilka dni temu pojawiła się informacja, iż Polonia Warszawa znalazła nowego inwestora. Firma Sii Polska byłaby skłonna wpłacić na konto zasłużonego zespołu cztery miliony złotych. Nie trzeba było długo czekać, by odezwali się fani “Wojskowych”. Na przyszłego inwestora wylała się fala hejtu, która nie ma potwierdzenia w rzeczywistości. Samych siebie przeszli kibicie w niedzielę. Na trybunach zawisł transparent w języku francuskim grożący w dobre imię firmy.  – Panie Nitot. Nie jest za późno, żeby się wycofać. Masz jeszcze klientów, przedsiębiorstwo jeszcze funkcjonuje. Ponadto druga flaga odnosiła się do 17-letniego Jakuba Kisiela, który zimą opuścił Polonię Warszawa, by wzmocnić Legię.

Komunikat warszawskiego klubu:

“Stadion to miejsce rywalizacji sportowej, a fundamentalną wartością sportu jest szacunek. To także jedna z najważniejszych wartości jakie wyznajemy w Legii Warszawa. Zawsze jednoznacznie krytycznie oceniamy wszelkie zachowania, które są sprzeczne z tą wartością. Dotyczy to również treści transparentów, które sporadycznie pojawiają się podczas meczów. 

Chcemy jednocześnie pokreślić, że transparenty wywieszane w czasie meczu przez jakiekolwiek grupy kibiców nie są stanowiskiem Legii, co więcej, zdarzały się przypadki, że były wymierzone we władze Klubu. Podobne zdarzenia mają regularnie miejsce również na innych stadionach w Polsce i w Europie, a Legia jest często wulgarnie obrażana podczas większości meczów wyjazdowych. Nie jest więc to z pewnością zjawisko, które dotyczy jednego klubu, choć Legia chce i stara się być wzorem pod wieloma względami, szczególnie w kwestiach bezpieczeństwa i odpowiedzialności społecznej. Dowodzimy tego w ostatnich latach mocno rozwijając m.in. poprzez Fundację Legii, wiele inicjatyw, których celem jest angażowanie społeczności legijnej w szeroko pojętą działalność dobroczynną i edukacyjną. Stadion Legii dzięki tym i innym działaniom jest przyjazny dla dzieci i całych rodzin.

Tym bardziej jesteśmy gotowi do rozmów na forum Ekstraklasy o tym w jaki sposób można jeszcze bardziej podnosić standardy na polskich stadionach.

Odpowiadając na koniec na pojawiające się pytania o to, czy Legia Warszawa skieruje sprawę do organów ścigania informujemy, że zgodnie z przepisami Klub nie jest w tej sprawie stroną. Jednocześnie, jak zawsze w podobnych przypadkach, deklarujemy pełną współpracę z uprawnionymi służbami w możliwym zakresie.”

Oprawa kibiców ŁKS Łódź / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

źródło: legia.com / własne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi