Kompromitująca wypowiedź trenera Guusa Hiddinka. “Wspieram wszystkich moich przyjaciół z Rosji”

Hiddink

Wikimedia


Od kilku dni trwa wojna na Ukrainie, w której trakcie dochodzi m.in. do aktów ludobójstwa bądź niszczenia lokalnej infrastruktury. Nie przeszkadza to jednak niektórym we wspieraniu agresora. Jedną z takich osób jest były selekcjoner reprezentacji Rosji, Guus Hiddink. Holenderski szkoleniowiec oznajmił, iż solidaryzuje się z obywatelami Federacji Rosyjskiej. 

Zbrojna inwazja wojsk Władimira Putina na Ukrainę zmusiła FIFA i UEFA do wykluczenia wszystkich rosyjskich drużyn z europejskich pucharów. Sankcje objęły również reprezentację “Sbornej”, która nie przystąpi do rywalizacji o awans na mundial w Katarze. Przypomnijmy, Rosja w półfinale baraży miała zagrać w Moskwie z Polską.

Mocno rozczarowany decyzją o wykluczeniu Rosjan jest Guus Hiddink, który w latach 2006-2010 prowadził piłkarską reprezentację “Sbornej”. Holender podkreślił również, że w tym trudnym dla wszystkich momencie wspiera obywateli kraju agresora.

Mieszkam w Holandii i wspieram wszystkich moich przyjaciół z Rosji. Z niektórymi rozmawiam, oni też nie rozumieją, co się dzieje. Piłka nożna to mały problem w porównaniu z tym, co muszą znosić Ukraińcy – powiedział.

Sport cierpli tylko z tego powodu, że ktoś próbuje załatwić swoje sprawy. Normalni ludzie pozostają normalni: w Moskwie, Petersburgu, w Ukrainie, całej Europie czy Chinach – dodał.

Większość kibiców negatywnie odebrała słowa holenderskiego trenera, uznając je za bardzo niestosowne i nieadekwatne do sytuacji za naszą wschodnią granicą.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.