Kompromitacja Wolfsburga! Wilki wyrzucone z Pucharu Niemiec

Puchar Niemiec

Sportschau.de

Trybunał Sportowy przy Niemieckim Związku Piłki Nożnej wydał wyrok w sprawie dokonania zbyt dużej liczby zmian w meczu Preussen Munster z Wolfsburgiem.

8 sierpnia rozegrano kolejne mecze w ramach 1/32 Pucharu Niemiec. Wolfsburg wygrał po męczarniach z Preussen Munster 3:1. Wilki gola na wagę dogrywki zdobyły dopiero w 90. minucie, ale w dodatkowych trzydziestu minutach zdołały jeszcze podwyższyć swoje prowadzenie i przejść do kolejnej rundy.

Jednak przedstawiciele zespołu Munster dopatrzyli się złamania przepisów. Mark van Bommel, czyli nowy trener Wolfsburga dokonał sześciu zmian. Holender myślał, że w ramach rozgrywania dogrywki przysługuje mu jedna dodatkowa zmiana. Otóż szkoleniowiec pomylił się, bo w Pucharze Niemiec ten przepis nie obowiązuje.

Munster tuż po meczu złożyło protest do Niemieckiego Związku Piłki Nożnej. Organ przekierował sprawę do Trybunału Sportowego, a ten rozpatrzył wniosek pozytywnie na korzyść drużyny, która teoretycznie przegrała.

Wolfsburg nie zgodził się z decyzją i zamierza się odwołać. Będzie miał na to okazję, ponieważ wyrok nie jest prawomocny.