Kompany odchodzi z Manchesteru City

facebook.com/vincentkompany

Potrójną, angielską koroną. Nią kapitan Manchesteru City zakończył swoją jedenastoletnią przygodę na Etihad Stadium.

Vincent Kompany odchodzi po sezonie z Manchesteru City. Taką informację podała oficjalna strona świeżo upieczonego Mistrza Anglii. Belg nie przedłuży wygasającego w czerwcu 2019 roku kontraktu.

33-latek przeszedł do Manchestery City w sierpniu 2008 roku za 6 milionów funtów z Hambuger SV, miesiąc przed oficjalnym początkiem “ery szejków”. Przez 11 lat swojej gry na Etihad zanotował 360 występów oraz 20 bramek. Tą prawdopodobnie najważniejszą, 6 maja 2019 roku w meczu z Leicester City, która praktycznie zapewniła Manchesterowi City obronienie tytułu mistrzowskiego. Jako zawodnik The Citizens zdobył czterokrotnie Mistrzostwo Anglii oraz Puchar Ligi Angielskiej i dwukrotnie Tarczę Wspólnoty oraz Puchar Anglii.

Było wiele bardzo ważnych uczestników renesansu Manchesteru City, ale niewątpliwie, tym najważniejszym był Vincent Kompany. Definiuje on istotę klubu. Przez dekadę był siłą napędową, duszą i bijącym sercem niezwykle utalentowanego zespołu. Grzmiący głos w szatni, a zarazem cichy i wyważony poza nią. Vincent może być z siebie dumny, tak jak my jesteśmy z niego.
Nie jestem pewien, czy spodziewał się podnieść trofeum Premier League czterokrotnie podczas swojej pobytu tutaj, ale zostanie zapamiętany i wspominany za każdym razem, gdy przyszłe pokolenia będą mówić się o sukcesie City. 
– powiedział prezes The Citizens Khaldoon Al Mubarak.

Jego przywództwo, inteligencja i determinacja sprawiły, że doskonale przystosował się do gry pod czterema różnymi menedżerami i pokonał wiele poważnych kontuzji. Jest wyjątkową postacią, która odpowiedziała na każde żądanie stawiane przez klub. Z niecierpliwością czekamy na świętowanie jego benefisowego meczu we wrześniu. Vincent zawsze będzie częścią rodziny Manchesteru City. – dodał.

Kompany zamieścił również swój otwarty list do fanów.

Choć jest to przytłaczające, nie czuję nic oprócz wdzięczności. Jestem wdzięczny wszystkim, którzy wspierali mnie w czasie mojej wyjątkowej przygody w wyjątkowym klubie. Pamiętam pierwszy dzień tak dobrze jak ostatni. Pamiętam bezgraniczną życzliwość, jaką otrzymałem od mieszkańców Manchesteru. Nigdy nie zapomnę, jak wszyscy kibice Man City byli lojalni wobec mnie w dobrych czasach oraz tych złych. Wbrew przeciwnościom zawsze mnie wspieraliście i zainspirowaliście, żebym nigdy się nie poddawał. – pisze Belg.

Dziękuje w nim również wszystkim, którzy go wspierali w czasie jego gry na Etihad. Od kolegów z szatni, przez trenerów, zarząd czy właścicieli, po rodzinę i kibiców.

Kompany w drugiej części listu zdradził również swoje plany na przyszłość – Przez następne 3 lata będę pełnić rolę grającego menedżera RSC Anderlecht.
Najlepszej drużyny w Belgii. To może być dla Was zaskoczenie. To najbardziej namiętna, ale racjonalna decyzja, jaką kiedykolwiek podjąłem. Jako piłkarz urodziłem się i wychowałem w Anderlechcie. Od szóstego roku życia jestem jednym z nich. Historia 34. tytułów ligowych nie ma sobie równych.

Całość jego listu można znaleźć na jego oficjalnym fanpage’u.

An Open Letter to the fans.PART 1 of 2Dear all,Community Shield Winners!Back 2 back League Cup Winners!Back 2…

Gepostet von Vincent Kompany am Sonntag, 19. Mai 2019

An Open Letter to the fans.Part 2 of 2And yet I choose to rebel against what an end wants to be. I choose to be…

Gepostet von Vincent Kompany am Sonntag, 19. Mai 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi