Kolejny polak w Serie A? Arkadiusz Reca w kręgu zainteresowań

wisła-płock.pl

Arkadiuszem Recą zainteresowane są kluby z topowych lig takich jak Serie A czy La Liga. Ofertę ponoć złożyła też Legia Warszawa.

22-letni defensor do Wisły Płock trafił 1 lipca 2015 roku przechodząc z Floty Świnoujście. W minionym sezonie Reca był w znakomitej formie, w 33 spotkaniach Lotto Ekstraklasy zdobył trzy bramki oraz zanotował sześć asyst. Zainteresowanie Recą wykazały kluby z Serie A oraz La Ligi. Nie są to jednak kluby które górują w tamtych ligach, jednym z nich jest SPAL, którego wysłannicy podobno obserwowali młodego zawodnika podczas meczu z Jagiellonią Białystok. Warto dodać, że w tamtym spotkaniu Reca był jednym z najlepszych piłkarzy na boisku i zaliczył asystę.

 – Arkiem interesuje się wiele klubów. Brakuje jednak konkretów. Na ten moment dostaliśmy jedną oficjalną ofertę, dotyczącą jego transferu. Jest to propozycja z ekstraklasy – mówi prezes Wisły Płock Jacek Kruszewski.

Jak podają media, ofertę złożył też obecny mistrz Polski – Legia Warszawa.

– Czy chodzi o klub na literę „L”? Nie będę zdradzał szczegółów, zwłaszcza, że Arek w tej chwili bardziej chciałby transferu zagranicznego. Nie oznacza to, że do tej krajowej oferty nie wrócimy. Jesteśmy w kontakcie z jego agentem i na bieżąco monitorujemy sytuację. Mogę tylko zdradzić, że kluby Serie A oraz zespoły z Primera Division faktycznie wykazują nim spore zainteresowanie – dodaje prezes Wisły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi