Kolejny Polak dołączy do Spezii? Przemysław Wiśniewski bliski przenosin do Serie A
Przemysław Wiśniewski jest bliski zamienienia Serie B na Seria A. Według Tomasza Włodarczyka, Venezia osiągnęła porozumienia ze Spezią w sprawie transferu obrońcy.
24-latek opuścił ojczyznę latem 2022 i zasilił szyki Venezii, która występuje na zapleczu włoskiej piłki (Serie B). Do kasy klubowej Górnika Zabrze wpłynęło 1,5 miliona euro za obrońcę, obie strony wydawały się być zadowolone z tego transferu. Jego umowa z Venezią jest ważna do 30 czerwca 2025 roku i zawiera klauzulę przedłużenia kontraktu o jeden rok. Prawdopodobnie nie zostanie ona ani wypełniona ani przedłużona z klubem z Serie B.
Według Tomasza Włodarczyka, Wiśniewskim mocno interesuje się Spezia, która ma wyłożyć za niego sumę około pięciu milionów euro. Wśród innych klubów zainteresowanych sprowadzeniem Polaka są min. Montpellier i Werder Brema, jednak jak podkreśla Włodarczyk, Spezia Calcio jest głównym faworytem.
W Spezii nie byłby osamotniony, dołączyłby do innych Polaków: Bartłomieja Drągowskiego, Arkadiusza Recy i Jakuba Kiwiora. Przyszłość tego ostatniego we włoskiem drużynie jest niepewna. Jeśli Kiwior zdecyduje się na zmianę barw klubowych, Wiśniewski zostanie jego naturalnym zastępcą.
🚨Przemysław Wiśniewski, który zbiera bardzo dobre recenzje w Venezii, blisko zmiany klubu! W ostatnich Venezia osiągnęła porozumienie ze Spezia. Cena ok. 5 milionów euro.
W grze jest jeszcze Montpellier i Werder Brema, ale pozostanie w Serie A najbliżej. @Meczykipl
— Tomasz Włodarczyk (@wlodar85) January 11, 2023
W tym sezonie Przemysław Wiśniewski rozegrał dla Venezii 19 spotkań. Spezia zajmuje 17 miejsca w tabeli Seria A, celem drużyny jest utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej we Włoszech.
Źródło: Meczyki.pl
-

AktualnościMundial 2026: Kanada – Maroko (4 lipca, Houston) – historyczna szansa KanadyNowacki / 4 lipca 2026, 11:54
-


AktualnościScaloni: „Byłoby szaleństwo, gdybyśmy odpadli z Republiką Zielonego Przylądka” – Argentyna 3:2 po dogrywce i awans do 1/8 MŚNowacki / 4 lipca 2026, 11:24
-


AktualnościMŚ 2026: 13. samobój w turnieju – Mohamed Hany strzelił samobója, Egipt awansuje po rzutach karnychNowacki / 4 lipca 2026, 11:01
-


AktualnościKolumbia - Ghana oceny zawodników po spotkaniu (04.07.2026)Nowacki / 4 lipca 2026, 6:33
-

AktualnościKolumbia - Ghana szczegółowe statystyki. Dane drużyn i piłkarzy (04.07.2026)Nowacki / 4 lipca 2026, 6:16
-

AktualnościOceny piłkarzy po meczu Argentyna - Wyspy Zielonego Przylądka (04.07.2026)Nowacki / 4 lipca 2026, 2:57




































