Kolejny gol Patryka Klimali w MLS (WIDEO)

Klimala

celticfc.net

W nocy z czwartku na piątek Patryk Klimala (New York Red Bulls) zdobył gola w meczu z Philadelphia Union w ramach 13. kolejki MLS Konferencji Wschodniej.

Polski napastnik wpisał się na listę strzelców w 60 minucie. Wówczas pewnym strzałem wykorzystał rzut karny, dając gospodarzom prowadzenie. Na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry do wyrównania doprowadził Sergio Santos. Finalnie, mecz zakończył się remisem 1:1. Z podziału punktów bardziej zadowoleni byli goście, którzy od 57. minut grali w osłabieniu po tym, jak Matt Freese został ukarany czerwoną kartką.

Polak wyszedł w podstawowym składzie New York Red Bulls i przebywał na boisku do 88. minuty. Zastąpił go Tom Barlow.

Patryk Klimala staje się coraz ważniejszym elementem w układance trenera Gerharda Strubera. Polak od początku sezonu MLS rozegrał 8 meczów, w których strzelił dwie bramki i zaliczył cztery asysty. Na boisku przebywał przez 553 minuty.

22-letni napastnik ze Świdnicy wyceniany jest na dwa miliony euro.