Kolejni sponsorzy odchodzą od PZPN. Wachowski uspokaja

Reprezentacja Polski

fifa.com

W poniedziałek PZPN poinformował, że wraz z końcem 2022 roku wygasły umowy z oficjalnymi sponsorami reprezentacji Polski: T-Mobile i OSHEE, a także oficjalnymi partnerami reprezentacji Polski: 99RENT i Ustronianką.

Komunikat wywołał sporo dyskusji w mediach społecznościowych, czy nie jest to efekt kolejnych afer wokół reprezentacji Polski i PZPN.

– W imieniu PZPN pragnę serdecznie podziękować za współpracę naszym Oficjalnym Sponsorom i Partnerom. Wspólnie przeżyliśmy wiele bardzo emocjonujących chwil związanych z polskim futbolem. W czasie trwania naszej współpracy reprezentacja Polski brała udział w turniejach finałowych mistrzostw świata i Europy, a nasi Sponsorzy i Partnerzy zawsze ją wspierali, za co jeszcze raz pragnę wyrazić wdzięczność i uznanie. Z pewnością spotkamy się jeszcze na piłkarskim szlaku, w końcu łączy nas piłka – powiedział sekretarz generalny PZPN-u Łukasz Wachowski.

– Finalizujemy rozmowy zarówno z naszymi obecnymi, wieloletnimi i zaufanymi partnerami, jak i nowymi firmami, które chcą inwestować w sport i rosnąć w siłę wraz z reprezentacją Polski, czyli najważniejszą drużyną w kraju. Mogę już teraz zdradzić, że nasza piramida sponsorska pozostanie wypełniona, a przychody z tytułu umów sponsorskich będą rekordowe w całej historii PZPN – dodał.

To kolejny problem dla Cezarego Kuleszy. Władze PZPN kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia poinformowały, że nie przedłużą wygasającej 31 grudnia umowy z Michniewiczem. 52-letniemu trenerowi nie pomogło wykonanie zadań, czyli awans na mundial, wyjście z grupy MŚ (1/8 finału) oraz utrzymanie drużyny w najwyższej dywizji Ligi Narodów.

Kontrowersje wzbudzał styl gry biało-czerwonych, a jeszcze bardziej sprawy pozasportowe, zwłaszcza słynna już „afera premiowa” i związane z nią nieporozumienia wewnątrz kadry.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x