Kolejna porażka Liverpoolu!

W ostatnim dzisiejszym meczu 5 kolejki angielskiej Barclays Premier League na Upton Park West Ham United pokonał Liverpool 3:1 po golach Reida, Sakho i Amalfitano. Jedyną bramkę dla “The Reds” zdobył Raheem Sterling. Dla ekipy Brendana Rodgersa jest to druga porażka w lidze z rzędu, a ogólnie trzecia w sezonie.

Spotkanie rozpoczęło się fantastycznie dla gospodarzy. Po wrzuceniu piłki w pole karne z rzutu wolnego, Tomkins zgrał piłkę głową do Reida, który umieścił futbolówkę w siatce – 1:0 dla West Ham United. Zanim jednak wpadła do bramki odbiła się jeszcze od obrońcy Liverpoolu – Dejana Lovrena. Koszmaru dla gości nie było końca, w 7 minucie po fantastycznym strzale Sakho było już 2:0 dla “Młotów”. Zdecydowanie lepiej w tej sytuacji mógł zachować się bramkarz “The Reds” Simon Mignolet. W 26 minucie Liverpool zdobył kontaktowego gola po przepięknym uderzeniu Sterlinga. W drugiej połowie “The Reds” zacięcie walczyli, żeby wyrównać, jednak ta sztuka im się nie udała. W 88 minucie Amalfitano podwyższył rezultat na 3:1 strzałem w prawy dolny róg bramki, w tej sytuacji Mignolet był bezradny. Mecz zakończył się zwycięstwem “Młotów” 3:1 a dla Liverpoolu jest to trzecia porażka w tym sezonie Premier League.

West Ham United – Liverpool (3:1) – 20.09.2014 (18:30)
2′ W.Reid (1:0)
7′ D.Sakho (2:0)
26′ R.Sterling (2:1)
88′ M.Amalfitano (3:1)