Premier League: Kolejna porażka Arsenalu

BrightonAndHoveAlbion.com

W meczu 29. kolejki Brighton & Hove Albion pokonał Arsenal 2:1. Dla Kanonierów to czwarta porażka z rzędu.

Gospodarze zaskakują wszystkich w Premier League, zajmują 12. miejsce, nie przegrali żadnego z ostatnich 5 meczów, natomiast Kanonierzy grają fatalnie, przegrali ostatnie trzy mecze, w tym dwa razy z Manchesterem City.

No i dyspozycja obu drużyn szybko się potwierdziła. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 8. minucie. W pole karne z rzutu rożnego dośrodkował Pascal Groß, bramkarz Arsenalu tak niefortunnie wypiąstkował piłkę, że spadła ona pod nogi Lewisa Dunka, który bez problemu wpakował ją do siatki. Strzelec pierwszej bramki, dziesięć minut później mógł zdobyć drugą bramkę, lecz główkował tuż nad bramką Petra Čecha. Arsenal grał katastrofalnie, o czym świadczy podanie Alexa Iwobie prosto pod nogi  Groß, ten podał do Glenna Murraya i tylko interwencja Čecha uratowała gości. Nie upłynęły dwa kwadranse gry, a Brighton prowadziło już 2:0. Groß dośrodkował w pole karne do Murraya, a ten pewnym strzałem pokonał bramkarza Arsenalu.

Arsenal pierwszy groźny strzał oddał dopiero w 38. minucie. Z ostrego kąta strzelał Henrich Mychitarjan, ale ten strzał na rzut rożny odbił Mathew Ryan. W końcu gościom jednak udało się pokonać Australijczyka. Granit Xhaka świetnie podał do Pierra Emericka Aubameyanga, a reprezentant Gabonu zdobył piękną bramkę piętą.

Gospodarze mieli dużo szczęścia, bo w doliczonym czasie Arsenal mógł wyrównać za sprawą Laurenta Koscielnego, piłka po uderzeniu Francuza zatrzymała się na słupku.

Od początku drugiej połowy Arsenal był zdeterminowany by zdobyć bramkę wyrównującą. Blisko celu był Mesut Özil, który strzelił z dystansu, ale jego uderzenie kapitalnie obronił Mathew Ryan. Doszło też do zderzenia głowami pomiędzy Seadem Kolašinacem, a Ezequielem Schelotto, obrońcy Brighton nic nie poważnego się nie stało, ale nie był w stanie kontynuować spotkania i zastąpił go Bruno Saltor. Gospodarze mogli odskoczyć Kanonierom  na dwie bramki po strzale Jose Izquierdo, ale strzał Kolumbijczyka trafił w boczną siatkę. Ostatecznie wynik się nie zmienił i Arsenal zanotował czwartą porażkę z rzędu.