Koeman pozostanie na stanowisku trenera Barcelony!

Koeman

twitter: RonaldKoeman

Według TV3 Joan Laporta spotkał się dzisiaj z Ronaldem Koeman i przekazał mu, że ten ma jego pełne zaufanie. Oznacza to, że latem prawdopodobnie nie dojdzie do zmian na stanowisku trenera.

Ronald Koeman został powołany do roli pierwszego trenera latem ubiegłego roku przez byłego już prezydenta Josepa Marię Bartomeu. Nowy zarząd mógł spowodować zmianę trenera, a sam Holender, który związał się z Barcą dwuletnim kontraktem, nie był pewny swojej przyszłości na Camp Nou.

Wiele hiszpańskich mediów podawało dzisiaj sprzeczne informacje w sprawie spotkania Laporty z Koemanem. Jednak według TV3 rozmowy odbyły się i miały charakter oficjalny. Oprócz prezydenta i trenera klubu mieli w nim uczestniczyć również Mateu Alemany (przyszły dyrektor do spraw futbolu) oraz Ramon Planes (dyrektor sportowy). Według doniesień Koeman cieszy się szacunkiem oraz pełnym zaufaniem. Do tego zarząd jest zadowolony z obecnie wykonanej przez niego pracy. Jak podaje katalońska telewizja, 58-latek z pewnością pozostanie na swoim stanowisku.

Zdaniem TV3 Koeman miał prosić o zgodę na swoją obecność podczas negocjacji z piłkarzami, którzy mieliby zasilić jego drużynę. Gdyby otrzymał pozytywną odpowiedź na swoją prośbę, możliwe że wzrosłyby szanse na sprowadzenie do Dumy Katalonii dwóch rodaków Koemana – Memphisa Depaya oraz Georginio Wijnalduma, którzy swoje umowy mają tylko do końca czerwca tego roku.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *