Kluby dogadane – Pawłowski w Maladze!

Jak informuje Przegląd Sportowy, Widzew Łódź i Jagiellonia Białystok dogadały się w sprawie przejścia Bartłomieja Pawłowskiego do hiszpańskiej Malagi. 20-latek ostatecznie trafi do Primera Division z Jagi! Nie zagra z Valencią z przyczyn proceduralnych. Jednak ma realną szansę na debiut już w 2. kolejce – w meczu z Barceloną!

Sprawa została dogadana na najwyższym szczeblu klubowym.

– Kluby się dogadały. Mamy consensus. Sprawę podziału zysków z transferu ustalili właściciel Widzewa pan Sylwester Cacek i prezes Jagiellonii Cezary Kulesza. Panowie dogadali się telefonicznie kilka minut temu – przyznaje Agnieszka Syczewska dyrektor zarządzająca w Jagiellonii i członkini zarządu.

To właśnie Syczewska i prezes Widzewa Paweł Młynarczyk negocjowali wczoraj bez sukcesu warunki przejścia 21-letniego skrzydłowego do Malagi.

– Szkoda, że porozumienie nastąpiło dopiero dzisiaj. Nie ma teraz technicznej możliwości, żeby zgłosić Bartka do rozgrywek ligi hiszpańskiej. Musimy zrobić aneksy do umów, bo ostatecznie przejdzie on do Malagi z Jagiellonii. Teraz Podlaski Związki Piłki Nożnej musi wyrejestrować zawodnika, a PZPN musi przesłać jego certyfikat. Mamy weekend więc nie ma fizycznej możliwości, aby wszystko załatwić od ręki – dodaje Syczewska.

Jak się okazuje kluby mają podzielić się wpływami z transferu. Nie wiadomo jednak w jakich proporcjach.

Wyszło na to, że to Widzewowi najbardziej zależało na karierze Pawłowskiego niż Jagiellonii. Cieszy fakt, że kluby potrafiły dogadać się między  sobą i (miejmy nadzieję) raz na zawsze zakończyły spór o 21-latka.
Czekamy jeszcze na informacje odnośnie podziału kwoty między klubami.

Wygląda na to, że Bartłomiej Pawłowski zadebiutuje w Maladze w meczu przeciwko Barcelonie. Spotkanie 2. kolejki Primera Division odbędzie się w niedzielę 25 sierpnia.

Bartku! Trzy bramki w debiucie i grę w Barcelonie w przyszłym sezonie masz zagwarantowaną!

źródło: przegladsportowy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.