Kłopoty Michała Karbownika! Polak będzie szukać szansy na wypożyczeniu?

Michał Karbownik

Michał Karbownik (Legia) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Sebastian Staszewski z Interii Sport informuje o trudnej sytuacji Michała Karbownika. Zdaniem dziennikarza reprezentant Polski odejdzie na wypożyczenie.

Michał Karbownik nie może liczyć na szansę w ekipie Brighton. Podobnie jak w poprzednim sezonie będzie zmuszony odejść na wypożyczenie do innego klubu. Polak chce mieć pewność, że będzie regularnie grać w podstawowej jedenastce, gdyż niemal cały poprzedni sezon przesiedział na trybunach w Olympiacosie lub grał jedynie w rezerwach greckiego klubu.

W kontekście kierunków możliwego odejścia “Karbo” przewijają się Węgry, Niemcy oraz powrót do Polski. Zainteresowana wypożyczeniem 21-latka jest Legia Warszawa. Na przeszkodzie mogą stanąć za to wymagania zawodnika. Chce on za wszelką cenę zrezygnować z gry na bokach defensywy i móc występować w środku pola. Warszawianie przedstawiają mu wizję gry na prawej obronie, gdyż mają problemy z obsadą tej pozycji.

Do walki o Michała Karbownika włączyła się również Lechia Gdańsk. Klub ma nadzieję na przejście Rapidu Wiedeń w kwalifikacjach do Ligi Konferencji Europy. Do gry na dwóch frontach potrzebna jest im szeroka kadra z wszechstronnymi zawodnikami. Takim profilem na pewno może pochwalić się 21-latek z Brighton.

Z opcji zagranicznych Karbownik rozpatruje ofertę, którą złożył Debreczyn. Raczej wątpliwe, że młodzian wybierze średniaka ligi węgierskiej. O wiele ciekawszym kierunkiem zdaje się być Schalke 04. Niemcy wrócili do Bundesligi i chcą mieć komfort rywalizacji na wielu pozycjach. Tutaj jednak problemem może być przekonanie o pewności gry, którego nasz zawodnik mieć nie może.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.