Klafurić: Ambicją Legii są występy w fazie grupowej LM

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Legia Warszawa już jutro rozpocznie eliminacje do Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski spotkają się na wyjeździe z irlandzkim Cork City.

– Zrobiliśmy wszystko, aby przygotować się do tego meczu. To zaleta dla naszych rywali, że są w trakcie sezonu. Ambicją Legii jest jednak, aby grać w fazie grupowej Ligi Mistrzów UEFA. Cork City stanowi zagrożenie jako kolektyw. Indywidualnie jednak żaden zawodnik nie jest w stanie przechylić szali na swoją stronę – powiedział podczas konferencji prasowej Dean Klafurić.

W kadrze na jutrzejsze spotkanie zabrakło nowego nabytku, czyli Carlitosa – Jeśli chodzi o Carlitosa dołączył do nas kilka dni temu i nie jest gotowy na grę. Potrzebuje jeszcze czasu, aby zgrać się z drużyną – dodał szkoleniowiec Wojskowych.

Chorwacki trener w meczach towarzyskich szlifował grę trzema defensorami – Największym ryzykiem w grze systemem 3-5-2 jest moja odpowiedzialność. Każdy system ma swoje zagrożenia, wady i zalety. W piłkę grają jednak piłkarze. To jak będzie to funkcjonowało, zależy od zawodników. To oczywiste, że zdarzają się błędy indywidualne. Osobiście biorę odpowiedzialność za ten system.

źródło: legia.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi