Kiepski atak kontra dobra obrona. Bezbarwny remis we Florencji

Drągowski

fiorentina.it

W inauguracji 13. kolejki Serie A Fiorentina podejmowała Veronę. Żadna z drużyn nie była w stanie zaskoczyć rywali. Mecz zakończył się remisem (1:1), po dwóch bramkach z rzutów karnych.

Kibice nie musieli długo czekać na pierwsze kontrowersje w tym spotkaniu. Napastnik Verony w drugiej minucie padł na murawę w polu karnym Fiorentiny. Jednak na wykonanie jedenastki trzeba było czekać aż sześć minut. Po weryfikacji z systemem VAR arbiter podtrzymał swoją decyzję. Stojący między słupkami Fiorentiny Drągowski nie miał szans obronić strzału Miguela Veloso. Już w ósmej minucie Hellas wyszedł na prowadzenie. W 19. minucie kibice mogli oglądać kolejny rzut karny w tym meczu, tym razem dla drużyny gospodarzy. Do piłki podszedł Vlahović i pewnie wykonał stały fragment gry. We Florencji znowu był remis. Do przerwy obie drużyny skupiały się na mocnej walce w środku pola. Gra była cały czas przerywana, przez często pojawiające się faule. Żadna ze stron nie potrafiła wyjść na prowadzenie.

Brak pomysłów w ofensywie

Po zmianie stron oba zespoły grały w charakterystyczny dla siebie w tym sezonie sposób. Hellas świetnie organizował się w obronie i murował bramkę, a Fiorenitna nie potrafiła budować akcji ofensywnych. Nawet przeprowadzone w drugiej połowie zmiany, nie poprawiły skuteczności ataku drużyny gospodarzy. Dopiero w 67. minucie jedna z ekip stworzyła pierwszą, w drugiej części tego meczu, groźną sytuację. Lazović stanął oko w oko z Drągowskim. Jednak Polak okazał się lepszy w tym pojedynku i obronił strzał napastnika Verony. Pod koniec spotkania, to ekipa przyjezdnych dominowała na boisku, jednak nie potrafił pokonać, znajdującego się w świetniej formie, polskiego bramkarza. Obie ekipy musiały zadowolić się remisem.