Kicker: Robert Lewandowski trzecim snajperem 1. Bundesligi

Robert Lewandowski

flickr.com

Dwa razy do roku niemiecki magazyn sportowy “Kicker” organizuje ranking, w którym głosy oddają zawodnicy z osiemnastu klubów 1. Bundesligi. Tym razem reprezentant Polski, Robert Lewandowski uplasował się na trzeciej pozycji wśród napastników.

Najlepszym snajperem okazał się Gabończyk Pierre-Emerick Aubameyang, który przewodzi w klasyfikacji najlepszych strzelców z szesnastoma trafieniami (33,6%). Drugie miejsce zajął Szwed Emil Forsberg z RB Lipsk (23,1%). Tuż za nim uplasował się snajper Bayernu Monachium – Robert Lewandowski (14,3%)(12 bramek). Czwarte miejsce podium przypadło Francuzowi Anthony’emu Modestowi (13 trafień). Rozgrywki 1. Bundesligi zostaną wznowione za niecałe dwa tygodnie. W pierwszym starciu Bayern Monachium podejmie na wyjeździe beniaminka SC Freiburg.

źródło: kicker.de / własne