Kibice Barcelony mogą odetchnąć z ulgą. Ter Stegen zagra z Interem?

Ter Stegen

Kibice Barcelony mogli poczuć trochę niepokoju po meczu ligowym z Celtą.

“Blaugrana” w ostatnich tygodniach i tak ma sporo kadrowych. Zwłaszcza po przerwie na mecze reprezentacyjne. Xavi musi mocno kombinować, by złożyć jak najlepszą defensywę.

W tej sytuacji kontuzja Marca-Andre ter Stegena byłaby kolejnym ciosem dla Katalończyków. Podczas meczu z Celtą w drugiej połowie widać było, że po jednej z interwencji miał problemy z plecami. Zdołał jednak dokończyć spotkanie. Barcelona wygrała 1:0 i zachowała kolejne czyste konto w lidze. Po ostatnim gwizdku pojawiło się mnóstwo znaków zapytania odnośne 30-latka. Ale pierwsze informacje są na szczęście dla “Blaugrany” uspokajające. W stu procentach ma być gotowy na mecz Ligi Mistrzów z Interem Mediolan.

Niemiec notuje naprawdę świetny sezon. Bramkarz Dumy Katalonii obronił 19 z ostatnich 20 strzałów i według statystyk stracił 3,5 gola mniej niż można się było spodziewać. Co więcej –  Ter Stegen nie dał się pokonać w siedmiu z ośmiu spotkań tego sezonu La Ligi. Jego rekordowa seria bez straty gola wynosi już 624 minuty Jego dyspozycja jest szczególnie ważna, gdy zespół ma problemy, tak jak z Celtą.