Arsenal Londyn Wojciecha Szczęsnego pokonał w 1. kolejce Premier League 2:1 Crystal Palace i objął prowadzenie w tabeli. Wygraną “Kanonierom” zapewnił w końcówce spotkania Aaron Ramsey. Polski bramkarz rozegrał całe spotkanie.

To spotkanie nie należało dla “Kanonierów” do najłatwiejszcyh, mimo tego że w zespół Arsene’a Wengera miał przewagę to w 35 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Puncheona, Hangeland strzałem głową pokonał Wojciecha Szczęsnego. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy sędzia zarządził rzut wolny dla “Kanonierów”. Piłkę w pole karne wrzucił Alexis Sanchez a Laurent Koscielny szczęśliwie wpakował piłkę do siatki. Do przerwy 1:1. W drugiej połowie wciąż dominował Arsenal, jednak nie potrafił tego udowodnić strzeleniem gola. Kiedy wydawało się że mecz zakończy się remisem, a obie ekipy podzielą się punktami w 91 minucie Aaron Ramsey po strąceniu piłki przez Oliviera Giroud wpakował piłkę do pustej bramki. Arsenal Londyn wygrał 2:1 i zdobył wymęczone pierwsze 3 punkty w nowym sezonie Premier League.