Kanarki rozstrzelane przez PSG. Nakoulma z golem

espnfc.com

Paris Saint – Germain pewnie zwyciężyło Nantes 4:1 (2:0) w pierwszym sobotnim meczu 13. kolejki Ligue 1. Dwa gole strzelił Edinson Cavani, dzięki czemu wyprzedził Radamela Falcao i został samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców z dorobkiem 15 goli.

Nantes jest rewelacją tego sezonu nad Sekwaną. Niemniej, oczywistym faworytem byli Paryżanie. Swojej wyższości nad rywalem zdołali dowieść dopiero w w ostatnich minutach pierwszej połowy. W 38 minucie kontrę poprowadził Javier Pastore, dostrzegł, że obrońcy zostawili za dużo miejsca Cavaniemu i Urugwajczyk mocnym strzałem na bliższy słupek otworzył wynik spotkania. Zaledwie cztery minuty później po krótko rozegranym rzucie rożnym z prawej strony, Angel Di Maria posłał podkręconą piłkę w pole karne. Obrońca gości Toure minął się z piłką, która minęła linię bramkową tuż przy prawym słupku. Druga odsłona rozpoczęła się znakomicie dla Kanarków. Po kwadrnsie gry w drugiej połowie, Prejuce Nakoulma, zaledwie po minucie od wejścia na murawę wpisał się na listę strzelców. Zbyt mocne dośrodkowanie z prawej strony, Dubois zamykał akcję na lewym skrzydle, zgrał bez przyjęcia do kolegi i były gracz  m.in. Górnika Zabrze, cieszył się z siódmego trafienia w ligowych rozgrywkach. Gospodarze odpowiedzieli szybko za sprawą bramki Javiera Pastore z 65. minuty. Ciprian Tatarusanu sparował uderzenie, ale strzałbył tak silny, że futbolówka i tak znalazła się w siatce. Wynik spotkania ustalił Edinson Cavani wykorzystując zamieszanie i zwykły “bilard” w polu karnym rywali.

Gracze Unai’a Emery’ego mają sześciopunktową stratę nad drugim AS Monaco, które przegrało wczoraj ważną potyczkę z Lyonem. Z kolei Nantes spadło na piątą pozycję, z punktem straty do Olympique’ u Marsylia.