Kamil Wilczek z pierwszym golem w Turcji (Video)

Twitter

Kamil Wilczek w końcu się przełamał. Debiutancką bramkę w barwach Goztepe SK zdobył w meczu 31. kolejki tureckiej ekstraklasy z Ankaragucu.

Była 26. minuta meczu, kiedy sędzia główny Firat Aydinus podyktował rzut karny dla Goztepe SK. Do piłki ustawionej na tzw. „wapnie” podszedł Kamil Wilczek i pewnym strzałem pokonała bramkarza. Dla 32-letniego napastnika była to pierwsza bramka w nowym klubie. Pomimo zdobytego gola, Polak nie ma powodów do radości. Jego zespół ostatecznie rozczarował, remisując z ostatnim zespołem w tabeli Ankaragucu 2:2. Polak przebywał na boisku do 80. minuty. Po wznowieniu rozgrywek tureckiej ekstraklasy Goztepe SK prezentuje się poniżej oczekiwać. W 5 ostatnich meczach zdobyli tylko dwa punkty.

Turecka niemoc

W styczniu 2020 roku, Kamil Wilczek postanowił odejść z duńskiego Broendby IF do Goztepe SK. 32-latek został kupiony za ponad milion euro. Wraz z przenosinami do Turcji, Wilczek utracił regularność strzelecką, którą prezentował w Danii. Do strzelenia debiutanckiej bramki, w nowych barwach, potrzebował aż 13 spotkań.