Juventus zwycięża w ,,Bitwie o Italię”

windsorrugby.info

,,Forza Napoli, Forza Juve”- takie hasła, transparenty można było usłyszeć, zauważyć na na San Paolo gdzie w absolutnym hicie tej kolejki Napoli podejmowało Juventus. Zespół Massimiliano Allegriego może się cieszyć z wygranej, jedyną bramkę w tym meczu zdobył w 13. minucie Gonzalo Higuaín. Napoli po raz pierwszy poniosło porażkę w tym sezonie.

Już od pierwszych chwil obie ekipy chciały pokazać, podkreślić swoja dominację nad przeciwnikiem. W 3. minucie po odbiorze piłki przez Allana zawodnicy natychmiast ruszyli z akcją na bramkę Buffona. Brazylijczyk podawał do Hamšika, jednak zrobił to niecelnie, a piłkę przejęli obrońcy. Chwilę później  groźną sytuację wypracowali sobie goście. Higuain przegrał rywalizację w sytuacji ,,sam na sam” z Reiną, lepszym okazał się ten drugi broniąc uderzenie napastnika Juventusu. W 13. minucie Argentyńczyk już się nie pomylił. Całą akcję rozpoczął Dybala. W swoim rajdzie minął kilku zawodników Napoli, następnie perfekcyjnie podał w kierunku Higuaina, ten pewnie i celnie umieścił piłkę w siatce. Gospodarze musieli gonić wynik. Pięć minut później silny strzał na oddał Hamšik, Buffon nie miał problemu z interwencją. Przez kolejne minuty obie ekipy postawiły wyłącznie na ciągłe ataki. Zawodnicy z formacji defensywnych mieli bardzo ciężkie zadanie – nie dopuścić napastników rywali do własnego pola karnego. W 31. minucie fatalny błąd popełni Chiellini, piłkę wybił wprost pod nogi Insigne. Ten natychmiastowo oddał celny strzał, który na jego nieszczęście obronił Buffon. ,,Stara Dama” nie rezygnowała z podwyższenia prowadzenia. W 39. minucie po stracie Hysaja, Paulo Dybala oddał silny strzał w kierunku bramki, niestety futbolówka przeleciała nad poprzeczką. Do przerwy 0:1.

Drugą połowę piłkarze Napoli rozpoczęli bardzo dynamicznie, chcieli za wszelką cenę zdobyć gola wyrównującego w tym spotkaniu. Juventus miał za to plan odmienny – utrzymać wynik, niwelować kolejne ataki gospodarzy i najważniejsze czyli podwyższyć prowadzenie. W 55. minucie po kombinacyjnej akcji drużyny z Neapolu silny strzał na bramkę oddał Callejón, piłka przeleciała minimalnie obok lewego słupka. Z każdą kolejną minutą podopieczni Sarriego robili się coraz bardziej niebezpieczni. Piłka rozgrywana była głównie w środku pola, powodem tego była świetnie ustawiona defensywa gości. Chwilę później świetną sytuacje na bramkę miał Matuidi, niestety jego strzał obronił Reina i piłka przeleciała ponad bramką. W 73. minucie Piotr Zieliński posłał kapitalne dośrodkowanie do Insigne, ten uderzył na bramkę, znów niecelnie. Przez ostatni kwadrans neapolitańczycy wciąż próbowali znaleźć sposób na rozerwanie świetnie dysponowanej obrony Juventusu. Ta sztuka im się nie udała, mecz kończy się wynikiem 0:1.