Juventus Turyn rezygnuje z utworzenia Superligi. Włosi wysłali list do Realu Madryt i Barcelony

juventus.com

Juventus wydał oświadczenie potwierdzające, że opuszcza projekt utworzenia Superligi, który miałby się stać konkurencją dla Ligi Mistrzów.

Jedynie Real Madryt i FC Barcelona pozostają członkami Superligi i odrzucają groźby ze strony UEFA. – W nawiązaniu do plotek, które pojawiły w prasie, Juventus informuje, że przekazał komunikat do dwóch pozostałych klubów. Oba nie skorzystały z możliwości wycofania się z Superligi i dlatego u zainicjowane zostały dyskusji pomiędzy trzema klubami na temat potencjalnego wyjścia z projektu – przekazano.

– Spółka będzie kontynuować korespondencję zgodnie z prawem po wynikach rozmów i ocen dotyczących powyższego. Wyjaśniając, że wiele wersji opublikowanych przez media na ten temat, w tym wszelkich odniesień do domniemanych gróźb potencjalnego sankcje UEFA nie są prawdziwe – dodano.

Między innymi w madryckim dzienniku “AS”, twierdzono, że UEFA groziła wykluczeniem Starej Damy na okres pięciu lat. Projekt został po raz pierwszy ogłoszony przez 12 europejskich klubów w kwietniu 2021 roku, ale w ciągu 48 godzin cały plan się rozpadł, a tylko trzy kluby nadal były zaangażowane. Klub ze stolicy Piemontu po odjęciu 10 punktów za nieprawidłowości finansowe zajął siódmą lokatę w Serie A.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.