W rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Tottenham przegrał z Juventusem 1:2. Dzięki temu zwycięstwu “Stara Dama” ląduje w ćwierćfinale.

Trener “Kogutów” zdecydował się na jedną zmianę względem pierwszego spotkania. Z powodu pauzy za kartki Auriera zastąpił Trippier. Massimiliano Allegri również dokonał roszad w składzie. W miejsce kontuzjowanego Mandżukicia wskoczył Dybala, a Matuidi zastąpił cierpiącego z powodu urazu kolana Bernadeschiego. Decyzją trenera na boisko wybiegł również Barzagli, który wygryzł ze składu De Sciglio.

Od mocnego uderzenia rozpoczął Tottenham. Szybki atak “Kogutów” w trzeciej minucie strzałem zakończył Son, ale sparował go Buffon. W 14. minucie szczęścia spróbował Kane. Wygrał pojedynek siłowy z obrońcą Juve, minął Buffona, ale trafił w boczną siatkę. W 18. minucie byliśmy świadkami kontrowersji. Costa wpadł w pole karne, a wślizgiem próbował powstrzymać go Verthongen, ale nie trafił w piłkę tylko w nogi Brazylijczyka, jednak sędzia Marciniak nie użył gwizdka.

Szybko próbowali wykorzystać to Londyńczycy, ale po zamieszaniu w polu karnym Juventusowi udało się wybić piłkę. W 38. minucie kolejną okazję miał Son. Pociągnął futbolówkę pod pole karne “Starej Damy” i oddał bardzo mocny, ale również niecelny strzał. Szybko jednak zrehabilitował się kibicom i w 40. minucie, po zamieszaniu w polu karnym umieścił piłkę w siatce wyprowadzając Tottenham na prowadzenie. Do końca pierwszej połowy Juve nie było w stanie odpowiedzieć.

Na drugą połowę oba zespoły wyszły niezwykle naładowane. Było dużo walki w środku pola, twarda gra i żółte kartki. W 62.minucie po wrzutce z lewej strony Sanchez nieporadnie wybijał piłkę, do której dopadł Dybala, ale oddał bardzo niecelny strzał. Szybko jednak obrona Tottenhamu uległa pod naporem Juve. W 64. minucie po wrzutce z prawego skrzydła piłkę głową do Higuaina zgrał Khedira i Argentyńczyk wbił futbolówkę do siatki.

“Stara Dama” nie poprzestała na tym i poszła za ciosem. Po chwili było już 1:2 bo sytuację sam na sam wykorzystał Dybala.

Po tych wydarzeniach Juve cofnęło się oddając pole do gry Londyńczykom. W 82. minucie ponownie szczęścia spróbował Son, ale jego mocny strzał minimalnie minął słupek. Wreszcie w 90. minucie “Koguty” miały piłkę meczową. Po główce Kane’a futbolówka obiła słupek, zatańczyła na linii i wybił ją Barzagli. Więcej sytuacji już nie oglądaliśmy i to Włosi meldują się w ćwierćfinale.

Tottenham Hotspur – Juventus Turyn 1:2 (1:0)

Son 39′ – Higuain 64′, Dybala 67′

żółte kartki: Verthongen, Alli, Dembele – Pjanić, Alex Sandro, Chiellini, Benatia