Juventus chce zatrzymać Chiesę. Mają plan awaryjny

Federico Chiesa

Zdjęcie: Juventus

Niepewna przyszłość Federico Chiesy w Juventusie.

Juventus nie ustaje w dążeniach do przedłużenia kontraktu z Federico Chiesą, mając na uwadze jego rolę w zespole. W obliczu niepewności dotyczącej przyszłości włoskiego skrzydłowego, “Stara Dama” opracowała plan awaryjn.

Zacieśnienie więzów z Chiesą

Władze Juventusu intensyfikują rozmowy z przedstawicielami Chiesy, mając nadzieję na osiągnięcie porozumienia przed zakończeniem bieżącego sezonu. Mimo iż negocjacje wciąż są w toku, klub z Piemontu wyraża przekonanie, że skrzydłowy zdecyduje się na pozostanie w Turynie.

Chiesa, który swoją grą przyciąga uwagę największych europejskich klubów, znajduje się w punkcie, w którym jego decyzja może zaważyć na dalszych losach zespołu. Juventus, zdając sobie sprawę z potencjalnych konsekwencji jego odejścia, przygotowuje grunt pod długoterminowe zobowiązanie.

Plan B: operacja wymiana

W przypadku, gdy starania o przedłużenie umowy zakończą się niepowodzeniem, Juventus rozważa scenariusz, w którym Chiesa miałby zostać częścią wymiany z Joshua Zirkzee z Bayernu Monachium. Ta ewentualność otwiera możliwość pozyskania holenderskiego napastnika, co byłoby strategicznym ruchem mającym na celu wzmocnienie ofensywy “Bianconerich”.

Zirkzee, obecnie związany umową z Bologna, jest objęty klauzulą wykupu przez Bayern, który może go odkupić za 40 milionów euro.

Źródło: Football Italia/La Gazzetta dello SportDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.