Juventus był bezlitosny! Znamy pierwszego finalistę UCL

Juventus Turyn w swoim pierwszym meczu pokonał na wyjeździe AS Monaco 2:0. Dziś byliśmy świadkami rewanżu tego meczu. Wynik był jednak przesądzony. Bezlitosny Juventus nie dał nawet na chwilę odetchnąć piłkarzom z Monte Carlo.

Mecz zapowiadał się na bardzo dobre spotkanie. Takim też ono było. Monaco nie mające nic do stracenia na wstępie zepchnęło Juventus do defensywy. Swoje sytuacje miał Falcao i Mbappe. W myśl powiedzenia, że niewykorzystane sytuacje się mszczą – pierwsza bramka padła już w 34. minucie meczu, gdzie futbolówkę otrzymał Mandżukić, którego pierwszy strzał trafił w poprzeczkę, a dobitka strzału dała prowadzenie w dzisiejszym półfinale.

Nie musieliśmy długo czekać na drugie trafienie. W 45. minucie mieliśmy rzut rożny dla Bianconeri. Golkiper Monaco piąstkował piłkę, a tę z ponad dwudziestu metrów huknął Dani Alves. Do przerwy mieliśmy 2-0 (w dwumeczu 4-0 dla turyńczyków)

Druga połowa była podobnie pełna zwrotów akcji co i pierwsza część. W 69. minucie meczu AS Monaco otrzymało rzut wolny, futbolówka w pewnym momencie trafiła pod nogi Mbappe i młody Francuz w konsekwencji pokonał Buffona. Uwaga, Gigi wpuścił tym samym dopiero trzeciego gola w tym sezonie Ligi Mistrzów. Trzeciego gola na 12 meczów.

Ostatecznie więcej bramek już nie padło i tym samym poznaliśmy pierwszego finalistę tegorocznej Ligi Mistrzów. Juventus Turyn zagra w Cardiff! Gromkie brawa należą się także Monaco za walkę i drogę jaką przeszli, by znaleźć się w półfinale.