

Juve krzyczy basta! Maurizio Sarri zwolniony
Coraz gorsza postawa i kolejna stracona szansa na trofeum w tym sezonie sprawiły, że postanowiono podziękować szkoleniowcowi. Juve mogło wybaczyć brak stylu czy Coppa Italia, o wybaczeniu takiej postawy w Champions League nie ma jednak mowy.
O zwoleniniu oficjalnie poinformował Fabrizio Romano na swoim koncie Twitterowym. Decyzja nie może dziwić, gdyż Juventus dawno nie wyglądał tak źle jak pod wodzą Sarriego. Przegrany finał Pucharu Włoch, Scudetto zdobyte zaledwie z punktem przewagi nad drugim miejscem, czarę goryczy przelał jednak wczorajszy wieczór. Odpadnięcie z Ligi Mistrzów na etapie 1/8 z Lyonem zmusiło władze Starej Damy do zmian. Koniec końców Juve to ekipa z ambicjami na bycie najlepszą drużyną w Europie. Zakończenie rozgrywek na tak wczesnym etapie z francuskim underdogiem było co najmniej szokujące.
Official: Maurizio Sarri has been fired. Juventus are looking for a new manager. ⚪️⚫️ #Juventus
— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) August 8, 2020
Maurizio Sarri przejął Juventus w lipcu 2019 roku. Przybył do Turynu z Napoli, gdzie pracował przez 3 lata. Na stanowisku trenera Starej Damy zastąpił Massimiliano Allegriego. W ciągu roku pracy udało mu się zdobyć mistrzostwo Włoch. Finał Coppa Italia Juventus przegrał z byłymi podopiecznymi Sarriego, Napoli.
Juve poszuka teraz następcy. Choć brak jak na razie konkretów, pierwsze plotki mówią o postawieniu na Mauricio Pochettino.
-
AktualnościMarcus Rashford po sezonie w Barcelonie – klub pożegnał napastnika, nie aktywował opcji wykupu


















Michał Bosak / 31 lipca 2026, 16:30
-


AktualnościAtletico Madryt złożyło skargę na Barcelonę. Chodzi o rzekome naciski na Juliána Álvareza


















Michał Bosak / 31 lipca 2026, 16:02
-


AktualnościKontuzja Raula Asencio wyklucza obrońcę Realu Madryt na 4–6 tygodni


















Michał Bosak / 31 lipca 2026, 15:39
-


AktualnościJack Grealish wyjaśnia brak na przedsezonowym tournée Manchesteru City: to kontuzja, nie konflikt z Enzo Mareską


















Michał Bosak / 31 lipca 2026, 15:13
-

AktualnościAyyoub Bouaddi blisko transferu do Manchesteru City – Lille żąda 80 mln euro


















Michał Bosak / 31 lipca 2026, 14:45
-

AktualnościMax Eberl: Bayern zakończył lato transferów, trzech zawodników nie ma przyszłości w klubie


















Michał Bosak / 31 lipca 2026, 14:21

































