Jurgen Klopp: Chcę żebyśmy grali jak najlepszą piłkę i wygrywali kolejne mecze

fcliverpool.com

Chcę żebyśmy grali jak najlepszą piłkę i wygrywali kolejne mecze. Na koniec zobaczymy gdzie się znajdziemy – zapowiedział Jurgen Klopp po wczorajszym zwycięstwie (6:1) z Leeds United.

Liverpool rozbił 6:1 Leeds United w wyjazdowym starciu 31. kolejki Premier League. “The Reds” od początku narzucili swoje warunki gry i kompletnie pozbawili podopiecznych Javiego Gracii jakichkolwiek atutów. Tuż po zmianie stron, wydawało się, że Leeds United będzie jeszcze stać na odwrócenie losów w meczu, gdyż bramkę na 2:1 po błędzie Konate zdobył Sinisterra. Ostatecznie, czwarty gol 23-letniego Kolumbijczyka okazał się być tylko pocieszeniem.

Po ostatnim gwizdku sędziego Pawsona, statystyki dotyczące posiadania piłki przez “The Reds” były miażdżące. 74 procent do 26 procent po stronie Leeds nie najlepiej świadczy o zespole Javiego Gracii. Po długotrwałych kontuzjach do składu meczowego Liverpoolu wrócili Luis Diaz i Thiago Alcantara. Kolumbijczyk pojawił się na placu gry w 81. minucie, zastępując Diogo Jotę. Z kolei Thiago w 85. minucie zmienił Fabinho. Na pomeczowej konferencji prasowej niemiecki szkoleniowiec przyznał, że spotkanie z Leeds było prawdopodobnie najlepszym występem w tym sezonie, biorąc pod uwagę pressing:

W 92. minucie mieliśmy na koncie już pięć lub sześć bramek, straciliśmy posiadanie i czwórka naszych zawodników rzuciła się na biednego, naprawdę biednego piłkarza Leeds. Myślę, że to podsumowanie całej podstawy, na której zbudowaliśmy dzisiejszy występ. Zapewniło nam to stabilizację. Biorąc pod uwagę pressing, to był chyba nasz najlepszy występ tego sezonu. Podobnie w przypadku utrzymywania się przy piłce – powiedział Jurgen Klopp.

Po dzisiejszym meczu ważne jest natomiast to, żebyśmy zrozumieli jak się znaleźliśmy w tym miejscu. Rozgrywamy naprawdę zły sezon. Części rzeczy nie ma sensu wyjaśniać, niektóre natomiast potrzebują wyjaśnień i są nie do zaakceptowania. Zagraliśmy jednak bardzo dobry mecz i możemy zrozumieć jakie są nasze możliwości. To dla mnie najważniejsza sprawa i właśnie dlatego nie zastanawiam się, jak długo możemy jeszcze pchać to do przodu. Po prostu chcę żebyśmy grali jak najlepszą piłkę i wygrywali kolejne mecze. Na koniec zobaczymy gdzie się znaleźliśmy – podsumował Klopp.

W najbliższą sobotę Liverpool podejmie Nottingham Forest na własnym boisku w ramach 32. kolejki Premier League. Spotkanie odbędzie się o godzinie 16:00.