Julian Nagelsmann stawia sprawę jasno: Robert Lewandowski musi dostać Złotą Piłkę

Robert Lewandowski

FILE PHOTO: Soccer Football - Bundesliga - Bayern Munich v VfB Stuttgart - Allianz Arena, Munich, Germany - March 20, 2021 Bayern Munich's Robert Lewandowski celebrates scoring their fourth goal and completing his hat-trick Pool via REUTERS/Matthias Balk DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video./File Photo

Gala wręczenia Złotej Piłki odbędzie się już w listopadzie, a to oznacza wstępne typowania i deklaracje trenerów. Po Mauricio Pochettino na taką wypowiedź zdecydował się również Julian Nagelsmann.

Julian Nagelsmann wypowiedział się na temat tegorocznego zwycięzcy Złotej Piłki. Niemiecki szkoleniowiec powiedział wprost, że ta nagroda najbardziej należy się Robertowi Lewandowskiemu.

– Robert zasłużył na Złotą Piłkę i w mojej opinii po prostu musi ją dostać. Przez ostatnie trzy lata utrzymywał się na topie i grał równiej niż ktokolwiek inny – powiedział.

W tym roku Lewandowski nie jest jedynym kandydatem do wygrania tej nagrody. Kandydatów jest kilku: Messi, Ronaldo, Jorginho czy Kante. Jednak Polak już rok temu powinien zostać nagrodzony tym wielkim piłkarskim wyróżnieniem. Niestety, ale w 2020 roku gala Złotej Piłki nie odbyła się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *