Jules Kounde na celowniku Manchesteru United

jedenastka La Liga

Manchester United bacznie przygląda się sytuacji Julesa Kounde z Sevilli.

W ciągu ostatnich 18 miesięcy 22-latek zbudował sobie silną pozycję stając się jednym z najlepszych środkowych obrońców w Europie. W ubiegłym roku Manchester City próbował zakontraktować młodego zawodnika, ale Sevilla zdaje sobie sprawę z rosnącego zainteresowania, w związku z czym Hiszpanie nie chcą oddać swojego zawodnika za mniej niż wartość kwoty zawartej w klauzuli. Zbyt wygórowana cena skłoniła Obywateli do zakontraktowania Ruben Diasa z Benfiki, który stał się ważnym ogniwem w formacji defensywnej Pepa Guardiolii.

Dyrektor sportowy Sevilli, Monchi wyjawił, że jego obowiązkiem jest ochrona przyszłości drużyny, więc cena wywoławcza może zostać zawyżona.

– Pomimo tego, że była to wspaniała oferta, nie spełniła ona naszej prośby. Być może nie był tyle wart, ale musimy pomyśleć o tym, ile w przyszłości może kosztować. Młody Francuz bardzo dobrze się rozwija od momentu otrzymania propozycji dołączenia do Manchesteru City.

W 32 występach Kounde zdobył trzy bramki. Środkowy obrońca jest priorytetem transferowym Czerwonych Diabłów, gdyż Ole Gunnar Solskjaer chce wzmocnić formację defensywną.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *