Juergen Klinsmann wyrzucony z rady nadzorczej Herthy Berlin

thesun.co.uk

Juergen Klinsmann, który we wtorek zrezygnował ze stanowiska trenera Herthy Berlin, został odwołany z funkcji członka rady nadzorczej – ogłosił stołeczny klub podczas konferencji prasowej.

We wtorek Klinsmann podjął decyzję o złożeniu rezygnacji z pełnienia funkcji trenera Herthy. Doświadczony szkoleniowiec miał wrócić do roli w radzie nadzorczej. Były selekcjoner reprezentacji Niemiec i Stanów Zjednoczonych otwarcie skrytykował klub, na co zareagowali główny sponsor Lars Windhorst i prezes Werner Gegenbauer, ogłaszając wzięcie udziału w czwartkowej konferencji prasowej.

Na specjalnie ogłoszonej konferencji władze stołecznego klubu poinformowały, że 55-latek nie będzie już także zasiadał w radzie nadzorczej. Powodem usunięcia Klinsmanna ze wszelkich struktur w klubie okazały się zbyt duże różnice zdań, dotyczące obowiązków pierwszego trenera.

Żałuję, że Juergen Klinsmann tak szybko zrezygnował. Rozmawiałem z nim i mnie przeprosił, myślę, że już tego żałuje. Niestety, to co się stało, przekreśla naszą współpracę w radzie nadzorczej klubu. Nie zamykam jednak drzwi, może spotkamy się w przyszłości – powiedział sponsor Herthy, Lars Windhorst.

Nie było między nami zgody w kwestii interpretacji roli głównego trenera oraz tego, jakie powinien mieć obowiązki. Moim zdaniem ważne jest, aby omawiać takie problemy i znajdować ich wspólne rozwiązanie – skomentował  Michael Preetz, dyrektor sportowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi