Jović bliski gry w Realu! Rozmowy na zaawansowanym poziomie

WOL001. LONDON (UNITED KINGDOM), 09/05/2019.- Luka Jovic de Eintracht Frankfurt celebra el gol del empate 1-1 este jueves en un partido de la Liga Europa entre Chelsea FC y Eintracht Frankfurt en Londres (R.Unido). EFE/WILL OLIVER

W tym tygodniu negocjacje w sprawie przeprowadzki Luki Jovicia do Realu Madryt nabrały większych obrotów. Hiszpańskie media podają, że transfer jest już niemal przesądzony.  

Niemiecki klub początkowo zażądał kwoty 70. milionów Euro. Królewscy jednak odrzucili tą ofertę, twierdząc że kwota ta jest zbyt wysoka. Rozmowy w sprawie Serba nie zakończyły. Oba kluby próbowały dojść do porozumienia. Wiele wskazuje na to, że kwota jaką Real zapłaci Eintrachtowi wyniesie około 60. milionów Euro. 

Zakontraktowanie Jovicia będzie również generował swego rodzaju stratę. Z klubem mają pożegnać się Mariano Diaz, albo wypożyczony do Rayo Vallecano Raul De Tomas. Pierwszy z nich znajduje się celowniku Valencii, zaś z drugi nie jest pewny swojej przyszłości. Rayo, w który występował spadło z pierwszej ligi, nie jest wiadome czy napastnik pozostanie tam na trzeci sezon w ramach wypożyczenia czy powróci na Santiago Bernabeu. Prze fakt, że ekipa z Frankfurtu zagrała w półfinale Ligi Europy 30% kwoty transferu ma zostać wpłacone na konto Benfiki. 

Jović w tym sezonie zanotował kapitalne liczby. Jest nazywany jako jednym z objawień tego sezonu. W Bundeslidze zanotował 17. trafień, zaś w Lidze Europy dołożył kolejne 10. Warto też dodać, że stosunki między klubami są bardzo dobre, co ułatwia negocjacje. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi