John van den Brom po Zagłębiu: Byłem zły w przerwie na postawę zespołu

Van den Brom

To był pierwszy taki przypadek, kiedy byłem zły w przerwie na postawę zespołu i mam nadzieję, że to był ostatni raz – mówił John van den Brom po piątej ligowej porażce.

Kolejorz po zmaganiach w Europie z FK Bodo/Glimt (0:0) przystąpił w roli faworyta z Zagłębiem Lubin. Miedziowi skorzystali na tym, że holenderski szkoleniowiec postawił na zmienników. W 87. minucie Mikael Ishak zdobył bramkę, ale Łukasz Kuźma dopatrzył się zagrania ręką przez Szweda, a siedzący na VAR-ze Szymon Marciniak nie zmienił decyzji, co wzbudziło mnóstwo kontrowersji.

– Byłem bardzo rozczarowany sposobem, w jaki graliśmy w pierwszej połowie tego spotkania. Zastosowaliśmy dużo rotacji w składzie, bo wiemy, że jesteśmy pomiędzy dwoma ważnymi meczami w europejskich pucharach – zaczął van den Brom, cytowany przez “lechpoznan.pl”.

Zawodnikom mówiłem, że to będzie dobra decyzja te rotacje, każdy jest gotowy do gry. Ale to nie do końca była prawda. Nie byłem zadowolony z tego, jak graliśmy. Nie z wyniku w pierwszej połowy, ale mało atakowaliśmy. To był pierwszy taki przypadek, kiedy byłem zły w przerwie na postawę zespołu i mam nadzieję, że to był ostatni raz – kontynuował.

Podkreślił, że po zmianie stron  wyglądało to lepiej i przejęli inicjatywę w ofensywie. – Strzeliliśmy wyrównującego gola, ale sędzia nie zaliczył gola, bo uznał, że była tam ręka. Jestem zawiedziony nie tylko wynikiem, ale przede wszystkim pierwszą połową i reakcją na to, co działo się na boisku. Musimy to zmienić, wyciągnąć wnioski jako zespół i jako trener – zakończył.

Poznaniacy w czwartek podejmą przy Bułgarskiej norweskie Bodo/Glimt (godz. 21:00) w rewanżu 1/16 Ligi Konferencji Europy. Natomiast w 22. kolejce PKO Ekstraklasy poszukają punktów ze Śląskiem Wrocław.

źródło: lechpoznan.pl /