John van den Brom: Jestem bardzo dumny z całej drużyny

Pedro Rebocho

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

– Jestem bardzo dumny z tego, co zrobiliśmy, z całej drużyny – powiedział John van den Brom po wgranej Lecha we Florencji (3:2).

Wiele wskazywało, że spotkanie mistrza Polski z Fiorentiną zostało rozstrzygnięte w Poznaniu. Rewanż w ćwierćfinale Ligi Konferencji Europy przyniósł euforię, gdy Polacy odrobili straty, ale w ostatnim kwadransie zespół Vincenzo Italiano pokazał wyższość.

– Co za mecz. Byłem bardzo podekscytowany zagrać na tym stadionie, to było świetne widowisko dla kibiców. Przed tygodniem przegraliśmy różnicą trzech bramek, ale powtarzałem moim zawodnikom, że muszą uwierzyć w to, że potrafimy odrobić te straty i odwrócić wynik – podkreślił Holender.

– Wtedy nikt nie zobaczył prawdziwego Lecha, dziś zrobiliśmy coś niesamowitego. Spotkanie przeciwko doskonałej drużynie, ale wierzyliśmy od samego początku, że możemy tutaj powalczyć – dodaje.

– Po pierwszej bramce graliśmy mocnym pressingiem, rywale byli silni, wiedzieliśmy o tym, ale było ważne wygrać jak najwięcej piłek. Po zmianie stron przeciwnik trochę dominował, ale walczyliśmy, bo nie mieliśmy nic do stracenia. Widzieliśmy te emocje po drugiej i trzeciej bramce dla nas – zaznaczył.

Na koniec przyznał, że pięknie było zobaczyć, jak Fiorentina była zdenerwowana. – Nie przewidzieli tego, co zrobili. Jestem bardzo dumny z tego, co zrobiliśmy, z całej drużyny. To koniec naszej tegorocznej przygody w Europie, kończymy go na ćwierćfinale Ligi Konferencji. Jeżeli spojrzymy na to, co osiągnęliśmy, możemy być dumni. Tego chcemy też w kolejnym sezonie. Z tego powodu musimy wykonać pracę należycie w ostatniej części tej rundy – podsumował.

źródło: lechpoznan.pl / 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.