John Park został Szefem Rekrutacji Międzynarodowej w Legii Warszawa

Stadion Legia Warszawa

MIkołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

John Park, posiadający ponad 30-letnie doświadczenie i sukcesy w pracy skautingowej został Szefem Rekrutacji Międzynarodowej Legii Warszawa.

John Park to znane i cenione nazwisko w piłkarskim świecie, za którym stoi przede wszystkim wieloletnie doświadczenie, wiedza i wielka pasja do futbolu. Spędziliśmy dużo czasu na rozmowach o Legii, naszych celach oraz wyzwaniach i wierzę, że John będzie istotnym wzmocnieniem naszego pionu sportowego. Radek Kucharski, z którym John bezpośrednio współpracuje, miał dotychczas w swoim zespole kilku wartościowych zagranicznych skautów, a teraz ten skład uzupełniamy o mocnego lidera. Za skauting na rynku polskim w pełni odpowiedzialny pozostaje Tomek Kiełbowicz, który będzie także odgrywał istotną rolę przy transferach z naszego regionu Europy – mówi Prezes i właściciel Legii Warszawa Dariusz Mioduski.
John Park ma renomę jednego z najlepszych skautów działających na Wyspach Brytyjskich i jest powszechnie znany z dziewięcioletniej pracy dla Celtiku Glasgow (2007 – 2016). Wśród kilkudziesięciu rozpoznanych przez Parka we wczesnym etapie talentów są m.in. do niedawna najdroższy obrońca świata Virgil Van Dijk (Celtic, Southampton FC, Liverpool FC, reprezentacja Holandii), Victor Wanyama (Celtic, Southampton FC), Moussa Dembele (Fulham FC, Celtic, Olympique Lyon), Scott Brown (wieloletni kapitan Celtiku i reprezentacji Szkocji), Fraser Forster (Celtic FC, Southampton FC). Ze sprzedaży piłkarzy sprowadzonych i wytransferowanych przez Parka obecny mistrz Szkocji uzyskał ponad 80 mln funtów. Celtic w tym czasie zdobył osiem tytułów mistrzowskich i pięciokrotnie wystąpił w fazie grupowej Ligi Mistrzów UEFA.
Cieszę się, że dołączam do Legii Warszawa, w tym na wyjątkowe wyzwania w nadchodzących miesiącach. Po wielu interesujących rozmowach, które odbyłem z Prezesem Mioduskim, a potem z innymi członkami kadry kierowniczej klubu, łatwo było mi przyjąć tę nową rolę. Wiem, że klub i wszyscy w nim pracujący ludzie mają wysokie oczekiwania i ambicje. Oczywistym celem poza zdobywaniem krajowych trofeów jest zakwalifikowanie się do fazy grupowej europejskich pucharów i mam nadzieję, że dzięki mojej wiedzy i wcześniejszym doświadczeniom, również na tym polu, będę mógł się do tego przyczynić – mówi John Park.
John Park pracował w charakterze dyrektora sportowego, szefa skautingu, trenera młodzieży i analityka. Ma doświadczenie w tworzeniu struktur skautingowych i strategii transferowych. Jego kariera rozpoczęła się w szkockich klubach Hamilton Academical FC (1987 – 1992), Motherwell FC (1992 – 1998) i Hibernian FC (1998 – 2007). Po zakończeniu współpracy z Celtikiem Glasgow był doradcą mistrza Izraela Maccabi Tel Awiw (2018 – 2020) i występujących w MLS Vancouver Whitecaps (2017 – 2019). Dzieląc się swoją wiedzą Park wizytował takie kluby jak FC Barcelona, AC Milan, Benfica SL i Villarreal CF. Posiada dyplom menadżera Stowarzyszenia Trenerów Premier League oraz uprawnienia Dyrektora Akademii wydawane przez Angielski i Szkocki Związek Piłki Nożnej.
Szukałem odpowiedniego projektu od kilku miesięcy, wykonując w międzyczasie różne role doradcze, aż zdecydowałem, że nadszedł właściwy czas, żeby pracować dla jednego klubu. Miałem kilka ciekawych ofert pracy w innych miejscach, ale po odwiedzeniu w grudniu Legia Training Center, poznaniu pracujących tam osób, wartościowych spotkaniach na wspaniałym stadionie Legii, po prostu poczułem, że to właściwy wybór. Stawiane wyzwania, w połączeniu z marką Legii, jej infrastrukturą, fantastycznymi kibicami, samym miastem i ambicjami właściciela, sprawiają, że w moim przekonaniu mamy duże możliwości sprowadzania do klubu międzynarodowych talentów, zarówno do pierwszego zespołu, jak i do drużyn młodzieżowych – dodał John Park.
źródło: Informacja Prasowa / Legia.com /

Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl
Zakład bez ryzyka 500 zł i bonus od depozytu 50 zł na Superbet.pl
Freebet 50 zł, zakład bez ryzyka 600 zł i bonus od depozytu 1000 zł na Betfan.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *