Joan Laporta: Przyszłość Koemana nie zależy od meczu z Cadiz

Joan Laporta

FC Barcelona

Prezydent FC Barcelony udzielił dziś krótkiego wywiadu dla El Chiringuito, w którym przyznał, że przyszłość Ronalda Koemana nie zależy od dzisiejszego meczu z Cadiz. Laporta dodał również, że pewne decyzje mogą zostać podjęte.

Dziś wieczorem Barcelona zmierzy się na wyjeździe z Cadiz, które w zeszłym sezonie było uciążliwe dla klubu z Katalonii; w dwóch meczach Barca zdobyła zaledwie jeden punkt. Media donoszą, że trener FC Barcelony walczy o pozostanie na swoim stanowisku, do tego pojawiają się również głosy, że decyzja została już podjęta. Joan Laporta próbował ostudzić trochę atmosferę wokół klubu mówiąc jasno, że rezultat tego meczu nie ma żadnego wpływu na przyszłość Ronalda Koemana. Prezydent jest obecny w Kadyksie, bowiem wczoraj odbył spotkanie z penyami.

O czym przede wszystkim myśli prezydent FC Barcelony? O Ronaldzie Koemanie?

Nie. Myślę tylko o meczu z Cadiz. Spotkanie to z pewnością nie będzie łatwe. Liga jest teraz bardzo wyrównana. Musimy wygrać to spotkanie, w przeciwnym razie nasza sytuacja może skomplikować się jeszcze bardziej. Najlepszym sposobem na to, aby odbić się od tego trudnego momentu jest wygranie spotkania. Po to tutaj przyjechaliśmy.

Czy przyszłość trenera zależy od wyniku dzisiejszego meczu?

Nie. Jesteśmy z trenerem i chcemy, aby wszystko wychodziło mu dobrze. Zawsze mówiłem, że przyszłość każdego trenera, nie tylko Koemana, zależy od wyników oraz od stylu jaki prezentuje drużyna. 

Jak wygląda komunikacja z Ronaldem Koemanem?

Jest bardzo płynna. Mamy do siebie wzajemny szacunek. Z pewnością usiądziemy i porozmawiamy o bieżących sprawach, jednak mam nadzieję, że będziemy przede wszystkim świętować zwycięstwa. 

Trener potrzebuje spokoju.

Oczywiście. Takie sytuacje zdarzają się w piłce. Jeśli nie ma wyników i w przypadku Barcy nie ma również stylu, należy podjąć odpowiednie decyzje. Jeśli gra będzie wyglądała lepiej i rezultaty będą pozytywne, wszyscy będziemy szczęśliwi. Na początku sezonu drużynie nie idzie najlepiej i to normalne, że pojawia się nie pokój. Zobaczymy, czy uda się odwrócić sytuację. Wszyscy tego pragniemy. 

Kibice domagają się zwolnienia trenera.

Kibice mają prawo do swoich opinii. My jesteśmy odpowiedzialni za zarządzanie klubem i przy podejmowaniu decyzji mamy więcej informacji. Jeśli trzeba będzie podjąć pewne decyzje, to z pewnością je podejmiemy. Niezależnie czy są to kwestie sportowe, finansowe, czy społeczne, jak np. wczoraj na zebraniu penyi. Mamy nowy projekt penyi, który wprowadzi cały plan do XXI wieku. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.