Jest wyrok. Były właściciel Groclinu Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski skazany
Zbigniew D., były właściciel Groclinu Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, za ustawianie meczów swojej drużyny w latach 2004-2005 został skazany prawomocnym wyrokiem.
Mecze, o których mowa, to dwa spotkania z Amicą Wronki (1:1, 4:0) oraz pucharowe spotkanie z Zagłębiem Lubin (2:0). Podczas rozprawy Sąd Apelacyjny w Poznaniu podtrzymał wyrok pierwszej instancji z grudnia zeszłego roku. Tym samym Zbigniew D. został skazany na osiem miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok.
Były właściciel klubu to nie jedyna osoba skazana w tej sprawie. Ówczesny trener zespołu Władysław K. oraz sędzia międzynarodowy Grzegorz G. również stanęli przed wymiarem sprawiedliwości.
– Sąd rejonowy zgromadził kompletny materiał dowodowy i dokonał jego prawidłowej oceny. (...) Obrona starała się zakwestionować zeznania świadka (Władysława K. - PAP), twierdząc, że był on przez wiele godzin przesłuchiwany, że ma już 62 lata i nie można dać mu wiary (...). Nie było powodów, aby świadek miał jakiekolwiek powody, aby pomawiać oskarżonego. Panowie przez wiele lat współpracowali, pan Zbigniew D. był pracodawcą w stosunku do pana Władysława K., nie było między nimi żadnych widocznych niesnasek. Pan K. wykonywał wszystkie polecenia, na szczeblu, na jakim był zatrudniony – mówił sędzia sądu odwoławczego Sławomir Olejnik.
– W ocenie sądu odwoławczego, pani księgowa nie miała żadnego interesu, aby pogrążać Zbigniewa D., szczególnie po tylu latach.
-

Polska PiłkaOficjalnie: Gumny wraca do Lecha Poznań






Kamil Gieroba / 2 lipca 2025, 8:38
-

Polska PiłkaOficjalnie: Legia Warszawa z pierwszym letnim transferem






Kamil Gieroba / 28 czerwca 2025, 7:43
-

Polska PiłkaOficjalnie: Szybki powrót do Jagiellonii Białystok






Kamil Gieroba / 27 czerwca 2025, 9:24
-

Polska PiłkaOficjalnie: Motor z nowym napastnikiem






Kamil Gieroba / 26 czerwca 2025, 11:09
-

Polska PiłkaPech nowego piłkarza Górnika Zabrze. Kilka tygodni przerwy






Kamil Gieroba / 25 czerwca 2025, 20:02
-

Polska PiłkaTo już jakieś fatum! Piłkarz Rakowa zerwał więzadła






Kamil Gieroba / 23 czerwca 2025, 9:55









































