Jest porozumienie Allegriego i Juventusu. Odbędzie się bez sądu

Juventus - logo

Shutterstock

Juventus ogłosił osiągnięcie porozumienia z Massimiliano Allegrim dotyczącego polubownego zakończenia współpracy.

Decyzja ta jest niespodziewana, zwłaszcza po niedawnym zwolnieniu trenera z powodów dyscyplinarnych. To zdawało się zapowiadać długotrwałe spory sądowe.

Zakończenie kontrowersji

Allegri, który przez wielu uważany jest za ikonę “Starej Damy”, wykazał tym samym swoją klasową postawę, pokazując że ważne są dla niego dobre relacje z klubem.

Po zwycięskim finale Pucharu Włoch z Atalantą, trener znalazł się w centrum skandalu związanego z jego rzekomym nieodpowiednim zachowaniem wobec dziennikarza. Zarzuty te prowadziły do decyzji o dyscyplinarnym zwolnieniu. Przynajmniej taki był oficjalny powód. Nieoficjalnie mówi się, że w Turynie od dawna włodarze planowali zwolnienie szkoleniowca.

Przyszłość Juventusu i Allegriego

Zarówno klub, jak i Allegri są teraz przed nowymi wyzwaniami. Juventus musi znaleźć nowego trenera, który poprowadzi drużynę w kolejnych sezonach, mając na uwadze zarówno krajowe, jak i międzynarodowe cele. Prawdopodobnie będzie to Thiago Motta, który ostatnio prowadził Bolognę.

Allegri z kolei staje przed szansą na nowy rozdział w swojej karierze trenerskiej.

Juventus, mimo trudności w ostatnich meczach sezonu, których kulminacją było osiągnięcie zaledwie 15 punktów w ostatnich 14 kolejkach, zapewnił sobie miejsce w przyszłorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzów. Ostatnie wydarzenia na pewno będą miały wpływ na plany i strategię klubu na najbliższe miesiące.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.