Sporting z nowym trenerem, Jérémy Mathieu zakończy karierę?

Mathieu

Twitter (@Sporting_CP)

“Record”:  36-latek podjął decyzję, że wraz z zakończeniem obecnego sezonu odwiesi buty na kołek.

Jérémy Mathieu jest gotów, by mimo zawieszenia sezonu zakończyć sportową karierę. 36-latek miesiąc temu nabawił się problemów ze ścięgnem Achillesa niecały tydzień po tym, gdy w meczu z Bragą doznał urazu kolana. Doświadczony defensor do gry wrócił na początku marca, choć murawę opuścił już po pierwszej połowie meczu. Dwa dni później z trenerskiej posady zrezygnował Jorge Silas, a nowym szkoleniowcem drużyny z Estádio José Alvalade został Rúben Amorim.

Klauzula wykupu Portugalczyka z Bragi opiewała na 10 milionów euro, co oznacza, że transfer 35-letniego szkoleniowca ustanowił ligowy rekord. Amorim jest już trzecim trenerem Sportingu w tym sezonie i piątym od czasu przejęcia klubu przez Frederico Varandę. Nowy sternik wypowiedział się również na temat Jérémy’ego Mathieu, który nie jest pewny swojej przyszłości.

“Zawodnicy muszą być przekonani, że chcą tu zostać, to nie trener musi ich przekonać. Chciałbym liczyć na Mathieu w następnym sezonie, ale jesteśmy dużym klubem i ci, którzy nie chcą tu być, nie będą”.

Mathieu w tym sezonie rozegrał łącznie 23 mecze, w których strzelił trzy bramki i zaliczył jedną asystę. W przypadku przedwczesnego zakończenia sezonu Sporting nie zakwalifikowałby się do gry w Lidze Mistrzów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.