

Jedenastka 17. kolejki Premier League
Premier League powoli wkracza w swój najbardziej pracowity czas, czyli okres świąteczno-noworoczny. Jednak tuż przed nim została rozegrana 17. kolejka, w której działo się wiele jak co weekend, a nasza redakcja postanowiła wybrać najlepszych tej serii gier.
Graczem, który według nas zasłużył na miano zawodnika 17. kolejki został Zlatan Ibrahimović. 35-latek zdobył kolejne dwie bramki w starciu z WBA na The Hatwhorns i na poważnie włączył się do walki o koronę króla strzelców. Szwed wydaje się być jak dobre wino. Im starszy, tym lepszy.
Warto wspomnieć o obecności wśród najlepszych Jaya Rodrigueza z Southampton. Anglik był w przeszłości nękany kontuzjami, lecz wydaje się, że na dobre powrócił do swojej optymalnej formy. Dublet w spotkaniu z Bournemouth okraszony kapitalnym golem z woleja zza pola karnego sprawił, że napastnik musiał znaleźć się w naszym zestawieniu. Wypada życzyć dla 27-latka zdrowia, bo umiejętnościami powinien się obronić i na dłużej pozostać w pierwszym składzie Świętych.
W najlepszej jedenastce widnieje nazwisko Ragnara Klavana. Estończyk zaliczył drugi występ z rzędu w pierwszym składzie Liverpoolu, a ekipa Jurgena Kloppa w tych spotkaniach zachowała czyste konto. W poniedziałkowy wieczór stoper The Reds rozegrał świetne 90 minut, wyłączając z gry Romelu Lukaku i widać, że były zawodnik Augsburga nie przyszedł na Anfield grzecznie grzać ławki rezerwowych. Ciekawe jak będzie wyglądać linia defensywna drużyny z miasta Beatlesów po powrocie Joela Matipa.
Poniżej cała jedenastka 17. kolejki Premier League według redakcji serwisu Piłkarski Świat:

-


AktualnościStatystyki meczowe Meksyk - RPA. Liczby i dane po meczu (11.06.2026)Nowacki / 11 czerwca 2026, 23:49
-


AktualnościWyjściowe jedenastki na spotkanie Meksyk - RPA (11.06.2026)Nowacki / 11 czerwca 2026, 20:02
-


AktualnościKorea Południowa - Czechy przewidywane składy | 12.06.2026Nowacki / 11 czerwca 2026, 18:39
-


AktualnościKorea Południowa - Czechy sędzia meczu. Kto poprowadzi spotkanie? (12.06.2026)Nowacki / 11 czerwca 2026, 18:39
-

AktualnościMeksyk - RPA sędzia. Kto sędziuje ten mecz? (11.06.2026)Nowacki / 11 czerwca 2026, 17:41
-

AktualnościMeksyk - RPA przewidywane składy na spotkanie | 11.06.2026Nowacki / 11 czerwca 2026, 17:20

































