Jasper Cillessen oficjalnie zawodnikiem Valencii

Jasper Cillessen zamienia Camp Nou, na Estadio Mestalla

W środę na stronach internetowych klubu z Estadio Mestalla, pojawił się oficjalny komunikat o pozyskaniu holenderskiego bramkarza Jaspera Cillessena. Były zawodnik Barcelony przeniósł się do Valencii na zasadzie transferu definitywnego, po trzech latach spędzonych w barwach “Blaugrany”.

O możliwym transferze urodzonego w Nijmegen bramkarza mówiło się od bardzo dawna. Początkowo wydawało się, że sam Cillessen obierze kierunek na półwysep Apeniński i podpiszę kontrakt z AS Romą. Drużyna z Rzymu była bardzo zdeterminowana, by pozyskać piłkarza Barcelony, widząc w nim następce niepewnego Robina Olsena. Tak ostatecznie się nie stało, a sam Jasper Cillessen będzie kontynuował swoją karierę w La Lidze.

30 – letni goalkeaper podkreślał w wywiadach, że męczy go już bycie tylko zmiennikiem w Barcelonie Marca-Andre ter Stegena i z chęcią poszukałby nowego klubu, który zagwarantuję jemu grę w pierwszym składzie. Po fiasku z ewentualnym transferem do Rzymu, w mediach pojawiały się informacje jakoby Holendrem były zainteresowane Everton czy Benfica Lizbona. Tym razem doniesienia prasowe się jednak nie sprawdziły. 

Jasper Cillessen w drużynie z Estadio Mestalla będzie następcą Brazylijczyka Neto, który odchodzi do.. FC Barcelony. 

Działacze “Nietoperzy” zapłacili Barcelonie za Cillessena 35 milionów Euro, co w historii klubu jest drugim najdroższym transferem. Do tej pory wydali oni najwięcej, bo 40 mln Euro na Goncalo Guedesa.

Przez trzy lata pobytu na Camp Nou, Cillessen w barwach Barcelony rozegrał zaledwie 32 spotkania. Głównie w ramach Pucharu Hiszpanii. W 14- stu zachował czyste konto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi