Jan Urban: Śmiać mi się chciało, że spodobał się trener Arabii Saudyjskiej

Herve Renard

twitter.com/Herve_Renard_HR

Jan Urban na łamach „WP Sportowe Fakty” ujawnił, że prezes PZPN nie kontaktował się z nim. –  Śmiać mi się chciało, że spodobał nam się trener reprezentacji Arabii Saudyjskiej po tym, jak zrugał drużynę w szatni – dodał.

Cezary Kulesza nie ukrywa, iż osiągnął porozumienie z przyszłym selekcjonerem i od drugiej strony zależy, kiedy zostanie podane do publicznej wiadomości. Wiemy, że będzie to obcokrajowiec z doświadczeniem w pracy z reprezentacją. Mowa najpewniej o Vladimierze Petkoviciu, Paulo Bento lub Herve Renardzie. A może prezesowi udało się utrzymać nazwisko w tajemnicy?

Przez chwilę, eksperci podsuwali kolejne kandydatury, a wśród nich znajdował się Jan Urban, który ma doskonały kontakt z piłkarzami w szatni. – Ja jestem zwolennikiem polskiego trenera – i w polskiej piłce klubowej, i reprezentacyjnej. Dlaczego? Mieliśmy już wiele przykładów, że nie ma wielkiego „wow”, gdy przychodzi do nas trener z obcego kraju. Oczywiście będę życzył selekcjonerowi jak najlepiej, a jeżeli rozwinie drużynę i poprawi wyniki, to już w ogóle super. Natomiast trudno mi w to uwierzyć – wyjaśnia 60-letni trener, który w czerwcu stracił pracę w Górniku Zabrze.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

Na mundialu w Katarze furorę zrobił wspomniany już Renard, który dokonał sensacji z Arabią Saudyjską pokonując w grupie przyszłych mistrzów świata – Argentyńczyków (2:1). Francuz, którego babcią była poznanianka miał odmówić Kuleszy i zdecyduje się na pracę w OGC Nice.

– Śmiać mi się chciało, że spodobał nam się trener reprezentacji Arabii Saudyjskiej po tym, jak zrugał drużynę w szatni. Nie o to chodzi w dzisiejszej piłce. Wiem, że u nas jest często myślenie, że powinien przyjść człowiek, który złapie szatnie i nią ruszy. No nie. Później dziwimy się, że brakuje nam jednego czy drugiego – ocenia Urban. Eliminacje do mistrzostw Europy 2024, które będą mieć miejsce w Niemczech, Polacy rozpoczną od rywalizacji z Czechami w Pradze. Biało-czerwoni w grupie mają też Mołdawię, Albanię oraz Wyspy Owcze.

źródło: sportowefakty.wp.pl 


Reprezentacja Polski: Wiadomo kiedy poznamy nowego selekcjonera


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.