Jakub Wróbel: Cel do którego dążymy to nadal pierwsza ósemka

Bruk Bet Termalica (Oficjalna Strona)

Jakub Wróbel, napastnik Bruk-Bet Termaliki Nieciecza wypowiedział się o szansach reprezentacji Polski na mundialu, ewentualnym transferze do innej drużyny, a także dotychczasowym czasie spędzonym na boisku. Zapraszam do lektury.

Widać, że pod wodzą trenera Bartoszka wasza gra wygląda lepiej, czy nadal marzycie o awansie do pierwszej ósemki w LOTTO Ekstraklasie?

Oczywiście, jest to cel do którego dążymy, cały czas w każdym meczu gramy o pełną pule i wierzymy, że na koniec rudny zasadniczej będziemy w pierwszej ósemce.

Jest Pan zadowolony ze swojej pozycji, czy dotychczasowy czas na boisku to za mało?

Oczywiście nie da się być zadowolonym z takiej ilości minut jednak cały czas pracuję na to, żeby pokazać trenerowi na co mnie stać i żeby trener mógł na mnie postawić. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości tak będzie.

A gdyby była jakaś oferta z Polski lub  ligi zagranicznej to skorzystałby Pan z niej?

Na tę chwile nie myślę o tym, skupiam się na jak najlepszej pracy w tym klubie, w którym jestem, zależy mi na tym, żeby regularnie występować w tym klubie i w ekstraklasie.

Zostając jeszcze przy Ekstraklasie, jaki klub dla Pana jest największym zaskoczeniem a kto najbardziej zawodzi?

Zaskoczeniem jest oczywiście Górnik Zabrze, nikt na pewno patrząc na personalia zawodników grających w tym klubie młodych zawodników, nikt nie myślał, że teraz będą na pozycji lidera, jednak pokazali wszystkim ze będą ważnym  i mocnym ogniwem w tej lidze. Rozczarowanie? Myślę, że Pogoń Szczecin – nie spodziewałem się, że będą tak nisko w tabeli, jednak myślę, że wyjdą z kryzysu.

Przykład Górnika pokazuje, że różnica poziomów między najwyższym poziomem rozgrywkowym w Polsce a Nice 1 Ligą nie jest jakoś bardzo wysoka, zgadza się z tym Pan?

Myślę, że jest coś w tym prawdy. Są zbliżone poziomem, jednak uważam, że na najwyższym szczeblu rozgrywek trzeba być lepiej zorganizowanym taktycznie, grać bardziej odpowiedzialnie. Każda z drużyn na tym poziomie potrafi w bardzo szybkim tempie wykorzystać błędy jakie popełnia się na boisku.

A kto z 1 ligi według Pana ma największe szansę na awans do Ekstraklasy?

Ciężko powiedzieć, myślę, że do końca jak co roku będzie mocny GKS Katowice, Olimpia Grudziądz lub Miedź Legnica.

A w drugą stronę, czyli kto spadnie poziom niżej?

Ciężko powiedzieć, naprawdę nie mam pojęcia.

Okej, to na koniec jeszcze pytanie o reprezentacji Polski, jak Pan ocenia szansę biało-czerwonych na Mundialu w Rosji?

Myślę, że będzie dobrze. Jesteśmy teraz mocną drużyną z dobrymi zawodnikami. Myślę, że poziom reprezentacji zdecydowanie się zmienił i będziemy jednymi z faworytów.

A pozostali faworyci do tytułu to?

Hiszpania i Niemcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi