Jakub Moder o Michale Karbowniku: Jestem pewny, że w Brighton osiągnie sukces

brightonandhovealbion.com

Michał jest w Polsce uważany za wielki talent. Jest młodszy ode mnie. Dobrze mieć kolegę z Polski w zagranicznym klubie. W ostatnim sezonie wygrał ligę i to był dla niego wielki rok. Jestem pewny, że w Brighton osiągnie sukces – podkreślił Jakub Moder w rozmowie z oficjalną stroną klubu.  

Jakub Moder (ex. Lech Poznań) i Michał Karbownik (ex. Legia Warszawa) zostali wykupieniu przez Brighton Hove Albion w trakcie letniego okienka transferowego i od razu wypożyczeni do klubów, z których zostali pozyskani. Na Wyspy Brytyjskie trafili w styczniu tego roku. Obaj zadebiutowali w pucharowej potyczce z Leicester City (0:1).

Jakub Moder w rozmowie z oficjalną stroną klubu podzielił się swoimi uwagami na temat polskiego kolegi Michała Karbownika. – Michał jest w Polsce uważany za wielki talent. Jest młodszy ode mnie. Dobrze mieć kolegę z Polski w zagranicznym klubie. W ostatnim sezonie wygrał ligę i to był dla niego wielki rok. Jestem pewny, że w Brighton osiągnie sukces. Ma dopiero 19 lat, a w Brighton może się jeszcze bardziej rozwinąć. Jest w najlepszej lidze świata, a to już pokazuje jakim potencjałem dysponuje. W przyszłości to może być bardzo ważny punkt drużyny narodowej, Może grać na kilku różnych pozycjach, co tylko pomaga drużynie – przyznał 21-letni pomocnik.

Brighton Hove Albion po 23 rozegranych kolejkach zajmuje 15. miejsce w tabeli. Zespół Grahama Pottera uzbierał 25. punktów. W trwającej kolejce Premier League, klub Polaków zagra u siebie z Aston Villą. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowano na sobotę, 13 lutego, na godzinę 21:00.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.