Jakub Błaszczykowski skończy karierę? Jerzy Brzęczek potwierdza

Jakub Błaszczykowski

Jakub Błaszczykowski / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)


Jerzy Brzęczek był gościem ostatniej “Ligi+Extra”. W tymże magazynie wyznał, że Jakub Błaszczykowski niebawem może pożegnać się z profesjonalnym futbolem.

To nie był jedyny temat w rozmowie byłego selekcjonera reprezentacji Polski z dziennikarzami Canal+. Brzęczek opowiedział także o swoich pierwszych wrażeniach w nowym klubie.

– Patrząc na zawodników, jeśli chodzi o jakość i zaangażowanie, jestem pozytywnie zaskoczony. Kwestie psychiczne to osobna rzecz, na pewno leży gdzieś problem, skoro nie ma punktów. W tym kierunku to dla nas duże wyzwanie, żeby ta drużyna miała pewność siebie i potrafiła pokazać te umiejętności.

– Bardzo cieszę się, że taka wizyta kibiców przyszła na początku mojej pracy, a nie na końcu. Wbrew publikacjom medialnym, nie doszło do żadnego przerwania treningu. To było zaplanowane. Z mojego punktu widzenia to było bardzo ważne, że mogłem porozmawiać z kibicami i podkreślić, że biorę odpowiedzialność za drużynę. Nie chcę, żeby zawodnicy przed kimś się tłumaczyli. Oni naprawdę są w pełni zaangażowani i dają z siebie sto procent, to na pewno nie jest problem.

Trener wyznał także, że jego bratanek, Kuba Błaszczykowski, jest już bliżej niż dalej zakończenia kariery.

Oczywiście, to Kuba musi bezpośrednio odpowiadać na tego typu pytania, ale patrząc na tę sytuację i całą jego karierę, to już bardziej walczy o to, żeby wrócić i się pożegnać – zakończył.

źródło: Liga+Extra


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.