Jagiellonia wywozi trzy punkty z Niecieczy

Katarzyna Wysokińska ( Piłkarski Świat )

Jagiellonia Białystok udanie rozpoczęła sezon, pokonując na wyjeździe Termalikę 1:0. Co prawda styl białostockiej drużyny nieco rozczarował, ale trzy punkty z pewnością zadowolą kibiców z Podlasia.

Pierwsza połowa mogła rozczarować kibiców zgromadzonych na stadionie w Niecieczy, bo niewiele się działo. Już w trzeciej minucie pierwszą bramkę w sezonie mógł zdobyć Stefanik, ale strzał piłkarza Termaliki świetnie obronił Kelemen. Kilka minut później gospodarze wpakowali piłkę za plecy golkipera Jagiellonii, a konkretnie uczynił to Putiwcew, jednak Ukrainiec był na pozycji spalonej. Dopiero przed przerwą wicemistrzowie Polski zaczęli dochodzić do głosu.

W przerwie piłkarze Jagiellonii musieli usłyszeć sporą reprymendę, bo efekty były widoczne już na początku drugiej połowy. Słaby sfaulował w polu karnym Cernycha, a rzut karny wykorzystał Łukasz Sekulski. Chwilę później gospodarze mogli wyrównać, ale futbolówka po uderzeniu Śpiączki trafiła tylko w słupek. Wynik nie uległ zmianie, bo i akcji strzeleckich było mało.

Podopieczni Ireneusza Mamrota w drugiej kolejce podejmą u siebie Górnika Zabrze, a dzisiejsi gospodarze spotkania udadzą się na mecz do Krakowa.