Jagiellonia wywozi cenne zwycięstwo z Gruzji!

Katarzyna Wysokińska ( Piłkarski Świat)

Piłkarze Jagiellonii Białystok udanie rozpoczęli zmagania w drodze do fazy grupowej Ligi Europy. W pierwszym meczu, pierwszej rundy eliminacyjnej, pokonali gruzińskie Dinamo Batumi 1:0.

W pierwszej połowie podopieczni Ireneusza Mamrota mieli przewagę nad rywalami, ale nie potrafili jej wykorzystać. Z pewnością miło nie będzie jej wspominał Sheridan, który nie wykorzystał rzutu karnego, a potem skierował futbolówkę do siatki gospodarzy, ale sędzia nie uznał bramki, gdyż Irlandczyk wcześniej znajdował się na pozycji spalonej. To wicemistrzowie Polski przeważnie utrzymywali się przy piłce, a Gruzini próbowali zaskoczyć kontratakami. Jednak nie mieli zbyt wiele sytuacji do objęcia prowadzenia.

Wcześniej wspomniany Sheridan nadrobił zmarnowane okazje w drugiej części spotkania. I to już w czwartej minucie. Gruzini po straconej bramce odżyli, ale to Cernych mógł kilka chwil później podwyższyć prowadzenie. Niestety Litwin w pojedynku z Timofiejewem nie trafił w bramkę.

Piłkarze z Białegostoku zaprezentowali się w Gruzji z bardzo dobrej strony. I warto zaznaczyć, że trener Mamrot tylko od dwóch tygodni pracuje z wicemistrzami Polski. Co prawda Jagiellonia mogła uzyskać korzystniejszy rezultat, ale trzeba także przyznać, że Gruzini w końcówce spotkania mieli okazje do doprowadzenia do remisu.