Jagiellonia lepsza od Zawiszy.

W pierwszej kolejce T-mobile Ekstraklasy, Jagiellonia Białystok ograła Zawiszę Bydgoszcz.  Dla drużyny z Bydgoszczy, był to pierwszy od 20 lat mecz w Ekstraklasie.  

Zawisza, na początku spotkania mógł objąć prowadzenie, po kapitalnym uderzeniu z rzutu wolnego Łukasza Skrzyńskiego, piłka jednak uderzyła w poprzeczkę.  Po odbiciu się piłki, dopadł do niej jeden z piłkarzy Zawiszy, ale Michał Pazdan zatrzymał ją, zanim przekroczyła linię bramkową. Kibice Zawiszy byli przekonani, że padła bramka, lecz wątpliwości rozwiała powtórka.  Emocji nie brakowało zarówno na boisku, jak i na trybunach. Pod koniec pierwszej połowy, fani “Jagi” zaczęli demolować ogrodzenie w swoim sektorze i próbowali dostać się na boisko. Sytuacja została opanowana przez służby porządkowe, lecz  już na początku drugiej połowy kilku kibiców Zawiszy próbowało przedostać się do sektora fanów Jagiellonii.  Policja znów zareagowała i odbyło się bez bójki.

 Po zmianie stron częściej przy piłce byli Jagiellończycy.   Stwarzali sobie coraz lepsze sytuacje, aż w końcu w zdobyciu zwycięskiego gola, pomógł im zawodnik Zawiszy Bydgoszcz – Hermes. Wiekowy Brazylijczyk osłabił swoją drużynę, w momencie, gdy Jagiellonia nabrała rozpędu, dostając czerwoną kartkę w 76″ minucie. Dwie minuty później bramkę dla Jagiellonii zdobył, wypożyczony ze Sparty Praga, Albańczyk Bekim Balaj.  Do zdobycia gola wystarczyło mu  zaledwie 10 minut, gdyż pojawił się na murawie w 68″ minucie.  Do samego końca goście z Białegostoku byli dłużej przy piłce, zaś Zawisza ograniczył się jedynie do kontrataków, które nie przynosiły rezultatu.

Zawisza Bydgoszcz 0:1 Jagiellonia Białystok

78″Balaj

Żółte kartki: 56″, 76″Hermes, 64″Lewczuk, 73″Wojcicki – 29″Tosik, 90″Kupisz

Czerwona kartka: Hermes, 76″(za dwie żółte)

Składy:

Zawisza Bydgoszcz: Kaczmarek – Lewczuk (67″Ciechanowski), Strąk, Skrzyński, Ziajka – Wójcicki, Hermes, Goulon (84″Kuklis), Dudek, Masłowski – Gevorgyan (59″Abbott)

Jagiellonia Białystok: Słowik – Norambuena, Baran, Pazdan, Straus – Kupisz, Grzyb, Tosik, Quintana (90″Żebrowski), Plizga (68″Bakaj) – Piątkowski (81″Pawłowski) 

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.