Jagiellonia Białystok i Śląsk Wrocław w następnej rundzie eliminacji Ligi Europy

PAP

Zespoły Jagiellonii Białystok i Śląska Wrocław zaczęły zmagania w europejskich pucharach od pierwszej rundy eliminacji Ligi Europy. Drużyna z Wrocławia podejmowała rywali ze Słowenii, NK Celje, natomiast “Jaga” mierzyła się z litewską Kruoją Pokroje. W pierwszych spotkaniach oba polskie zespoły zwyciężyły po 1:0 na wyjazdach grając nieco poniżej oczekiwań, jednakże pełną klasę pokazały w rewanżach zwyciężając na własnych boiskach 3:1 i 8:0.

Najpierw do boju stanęli zawodnicy Śląska, którzy po pierwszej części gry remisowali bezbramkowo z wicemistrzem Słowenii grając większość czasu bez Flavio Paixao. Portugalczyk w 5 minucie nabawił się urazu i musiał zejść z placu gry. W 12 minucie na boisku w zamian za kontuzjowanego Paixao pojawił się Krzysztof Ostrowski, który na samym początku drugiej części gry mocnym strzałem z linii pola karnego w długi róg wyprowadził Wrocławian na prowadzenie. Po zdobytej bramce Śląsk grał odważniej i bardziej zdecydowanie co przełożyło się na końcowy wynik spotkania. W 57 minucie na 2:0 podwyższył nowy nabytek Wrocławian, Jacek Kiełb. Ten sam zawodnik w samej końcówce spotkania ustalił jego wynik na 3:1. Jedyną bramkę dla NK Celje zdobył Ivan Firer.

Lepiej od ligowych rywali z Wrocławia zaprezentowali się jednak zawodnicy Jagiellonii, którzy rozbili litewską Kruoję Pokroje strzelając im aż 8 bramek. Kanonadę w czwartej minucie spotkania rozpoczął Maciej Gajos. Cztery minuty później bramkę na 2:0 dla Białostoczan zdobył Karol Świderski, który zapewnił “Jadze” zwycięstwo w pierwszym meczu w Pokrojach. Następne trafienia należały już tylko do dwóch zawodników. Najpierw hat-tricka ustrzelił Patryk Tuszyński, a później wprowadzony w 62. minucie Przemysław Frankowski. Wysokie zwycięstwo Jagiellonii nad rywalem z Litwy jest najlepszym rezultatem spośród wszystkich spotkań pierwszej rundy eliminacyjnej.

W drugiej rundzie eliminacji Ligi Europy obie polskie drużyny spotkają się z trudniejszymi rywalami, Wrocławianie zagrają ze szwedzkim IFK Göteborg, natomiast Białostoczanie podejmą cypryjską Omonię Nikozja.

źródło: Eurosport