Jack Harrison oficjalnie piłkarzem Leeds United

Jack Harrison oficjalnie piłkarzem Leeds United

Leeds United podpisało kontrakt z 24-latkiem, który ostatnie trzy sezony spędził na wypożyczeniu na Elland Road.

Mowa tutaj o Jacku Harrisonie, którego pierwotnym pracodawcą był Manchester City. W poprzedniej umowie zawarta została klauzula gwarantująca transfer skrzydłowego, która została aktywowana, a Harrison podpisał trzyletnią umowę obowiązującą do 2024 roku.

Luty 2021 rok. “The Athletic” poinformowało, że Manchester City sprzeda Harrisona do Leeds za kwotę 11 milionów funtów.

W ubiegłym sezonie Harrison był ważną postacią w układance Marcelo Bielsy. Rozegrał 36 spotkań, w których zdobył osiem bramek, a drużyna jaką reprezentuje zajęła dziewiąte miejsce w tabeli Premier League. W ciągu trzech lat spędzonych na Elland Road reprezentant Anglii wystąpił w 128 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach.

Droga Jacka do Premier League była nieco inna niż wielu brytyjskich piłkarzy, ponieważ do City przeniósł się dzięki zajęciu pierwszego miejsca w SuperDrafcie MLS w 2016 roku. Po nieudanej przygodzie z Middlesbrough ( gdzie był wypożyczony) drugą połowę sezonu 2017/2018 spędził w Leeds.

Harrison jest drugim zawodnikiem, który w tym tygodniu podpisał nowy trzyletni kontrakt z Leeds. Pierwszym jest Stuart Dallas, który również planuje kontynuować współpracę z dziewiątą siłą ligi angielskiej.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.